Rubrika: Služby

Nastávající maminky, choďte plavat

To, že je žena těhotná, ještě neznamená, že nepotřebuje žádný pohyb. Naopak, fyziologicky probíhající těhotenství není nemoc a vhodně zvolený pohyb, bude nastávající mamince ku prospěchu. Samozřejmě než se do nějaké pohybové aktivity pustíte, poraďte se s ošetřujícím lékařem.
těhotná žena

V případě, že ošetřující lékař nebude mít proti pohybovým aktivitám výhrady, můžete se do toho pustit. Přirozený fyzický pohyb, je pro ženu tou nejpřirozenější přípravou na porod. Některá soukromá plavecká centra, plavecké kluby a plavecké bazény nabízí zajímavou službu. Je to plavání a cvičení ve vodě pro nastávající maminky. Počítejte s tím, že vyučující lektorka, může chtít lékařské potvrzení o tom, že jste k této tělesné aktivitě způsobilá. Tato poskytovaná služba, je stále více oblíbená. Pohyb ve vodě, je pro těhotnou ženu velmi přínosný. Díky nadnášení vodou, je cvičení pro ženu příjemné a lehké. Je téměř relaxační záležitostí. Žena se uvolní psychicky i fyzicky. Uleví těhotenstvím přetíženým zádům a naučí se správně dýchat. Cvičením posiluje pánevní dno a předchází vzniku křečových žil. Nemusíte se obávat, že byste touto tělesnou aktivitou svému nenarozenému děťátku nějak ublížili. Naopak, vy i vaše dítě budete mít ze cvičení ve vodě příjemné pocity.

Pokud se vám cvičení ve vodě zalíbí a nevyskytne se žádný zdravotní problém, můžete si vodního tělocviku, užívat až do porodu.
těhotná v moři

Mezi největší obavy maminek ze cvičení ve vodě, je nákaza infekčním onemocněním, právě z vody. Těhotné ženy by měly vyhledávat taková zařízení, která vyhovují přísným hygienickým normám. Než se na plavání pro těhotné přihlásíte, raději si zjistěte o plaveckém klubu co nejvíce informací.

Když budete naslouchat svému tělu, cvičení ve vodě, vám přinese při porodu očekávané výsledky. Navíc budete udržovat kontakt i s jinými nastávajícími maminkami.

Číst dále

Něco o bezpečnosti

Starší čtenáři se jistě usmívají, protože se domnívají, že bude řeč o bezpečnosti státní. Ne, nebude, protože už ji skoro zrušili. Nebo jen změnili název? No, nebudeme se tím zabývat, ale budeme zde psát a číst o bezpečnosti jako takové, co se týče výšky a šikmých ploch. Pokud si majitel domu nechá udělat balkon, musí u něj mít také zábradlí. A nechá-li si udělat majitel prádelny šikmou plochu pro vozíky k pračkám, mělo by tam být takové zařízení také. Zábradlí je spousta druhů a kdysi bývalo jen dřevěné, výjimečně ze železa. Nyní je spousta materiálů, takže k těm odedávna používaným přibyly například některé umělé hmoty, ale také nerezová ocel.

železné zábradlí

V mnoha případech je nutno, nebo alespoň záhodno, skloubit bezpečnost, tedy funkcionalitu s elegancí. Tedy, jinak česky, zábradlí musí plnit svůj účel, a zároveň by mělo být také oku lahodící. Což platí například o balkonech. Ovšem i doma to chceme mít hezké, takže v případě, že máme schody, což většinou ano, chceme také hezké zábradlí u nich. A zde se musí umět skloubit právě ty dvě výše popsané věci.

Mnoho práce udělá již materiál. Právě nerezové zábradlí je elegantní a hodí se vlastně naprosto všude. Jak na schody uvnitř domu, tak i na balkon. Výhoda je především v jejich bezúdržbovosti. V podstatě nepotřebují žádnou úpravu, žádné nátěry a vydrží klidně sto let. Nebo i déle. Proto jsou ovšem také velmi žádaná a na trhu někde i nedostatková. Proto může být někde jejich koupě drobátko složitější.

detail zábradlí

Ne, však u firmy, na kterou vám doporučuji se obrátit. Nemusíte dokonce ani nikam chodit. Jen klikněte na odkaz výše a rázem jste na webu společnosti, která zábradlí dodává. Hned na první straně uvidíte velký výběr všelijakých druhů řečeného a můžete si klidně vybrat třeba už z nich. Nu, a pokud vám žádné „nesedne“ zavolejte a vyjevte své představy. Uvidíte, že vám vyjdou vstříc a udělají vše podle vašeho přání.

Číst dále

Stěhování v letních vedrech

Když si nemůžeme termín stěhování vybrat

V životě dochází k situacím, kdy se musíme odněkud vystěhovat nebo někam nastěhovat, aniž bychom mohli přímo ovlivnit samotný termín. Jsou to například situace nájemního bydlení, kdy se pronajímatel rozhodne objekt obývat sám anebo prodat. Tehdy vám začne běžet ze zákona povinná výpovědní lhůta a vy si musíte v dané lhůtě zajistit další bydlení.

krabice na stěhování

V optimálním případě to padne vždy na období jarní či podzimní rovnodennosti. Jaro a podzim jsou pro stěhování takříkajíc předurčené, protože je venkovní teplota vzduchu blízká svému ideálu, tedy hodnotám mezi 20 a 24 stupni Celsia. Jinými slovy, není ani příliš velké horko a není ani velká zima na to, abychom se venku pohybovali jen lehce oděni a nebyli při práci příliš propocení nebo naopak ztuhlí od chladu.

Stěhování v zimě je sice nepříjemné, ale tomu lze poměrně snadno čelit vhodným oblečením, ovšem jiná situace je v létě, kdy uhodí tropická vedra. Tehdy se může stěhování proměnit v horor. Jak si počínat, aby k tomu nedošlo?

stěhování bytu

Udělejte vše v předstihu – očekáváte-li, že Teplice levné stěhování proběhne v létě, kdy mohou udeřit tropy, připravte se na to včas, abyste ve stěhovací den a ve dnech následujících neměli příliš mnoho starostí povinností. Za prvé objednejte stěhováky alespoň měsíc předem. Za druhé si opatřete balicí materiál (třeba od stěhováků) a balte také věci s předstihem. A za třetí zajišťujte všechny administrativní záležitosti rovněž předem.

Svačina a pitný režim – opatřete si na stěhovací den a na další den vhodné potraviny, abyste měli možnost připravit vždy lehkou svačinu a nezdržovali se nakupováním v supermarketech nebo na čerpacích stanicích. Nezapomínejte ani na pitný režim a dostatek tekutin. Vhodné jsou i minerálky s hořčíkem (Magnesia) a ovocné džusové koncentráty bez přidaného cukru.

Číst dále

Přepravky na věci

Řeknu vám tedy, že práce v zelenině a v ovoci není opravdu vůbec jednoduchá. Stále se tam musíte ohánět, nebo dělat něco se zeleninou a ovocem, aby všechno bylo v pořádku. Aby se nic nezkazilo. K této práci jsem přišel zcela náhodou. Přijela jsem zrovna z Itálie, když jsem byla půl roku na stáži ve firmě v Itálii. A když jsem potom jsem se vrátila do Čech a chtěla pracovat, musela jsem pořádně hledat práci, která by mě bavila a uživila mě. Baví mě Itálie a taky italština, takže práce v Itálii pro mě byla zcela zásadní, takže jsem si řekla, že bych se tam taky chtěla někdy vrátit a zůstat tam. Jenom že už to tak bývá, stala se mi doma nehoda. Musela jsem rychle sehnat větší obnos peněz, abych půjčila mámě peníze, která je nutně potřebovala na svou splátku. Šla jsem tedy na brigádu do potravinářství, kde bych se starala na zahradě o zeleninu a taky o ovoce. Pracovala jsem tam taky s plastovými přepravkami, kam se dávalo ovoce a různá zelenina. Pokaždé, když jsme třeba například vykopávali brambory, dávali jsme do plastových přepravek.

Plast je odolný materiál.

Brambory ještě ze začátku vůbec nebyly omyté ani očištěné od hlíny. S plastovými přepravka jsme potom šli do skladu, kde se potom brambory dávaly na pás, kde se potom automaticky brambory čistili. A když potom byly brambory čisté, opět přišly na řadu kvalitní plastové přepravky. Plastové přepravky musely být samozřejmě pořádně čisté, protože když do nich dávaly čisté brambory a další ovoce a zelenina.

Přepravky využijete na mnoho věcí.

Plastové přepravky jsou z firmy schoellerallibert.com. A s tou firmou právě naše firma dlouhodobě pracuje, protože tato firma dodává naší první firmě plastové přepravky a další boxy nebo stohovatelné boxy, kterém naší firmě na ovoce a zeleninu nutně potřebujeme. Jsou různé firmy, jako například schoellerallibert.com která poskytuje kvalitní boxy a plastové přepravky. A pokud i vy potřebujete nutně plastové přepravky, které vlastně můžete využít opravdu na cokoliv, tak si je samozřejmě můžete pořídit. Doma se vám jistě neztratí a jsou hodně odolné.

Číst dále

Bylinné čaje

Taky patříte k těm lidem, kteří si dopřávají opravdu kvalitní čaj? Pokud ano, tak https://www.finance.cz/502926-prazska-burza-posilila-pomohly-ji-akcie-casti-bank-a-cez/ jste tady správně. Moc ráda si dávám kvalitní čaje pěkně s kamarádkou, a to v jakoukoliv dobu. Kvalitní čaje mě naučil pít můj děda. Můj děda byl takový čajový, přesně takhle mi to vždycky říkal. Moje babička mě zase naučila pít kávu. Abych se vám přiznala, tak ani nevím, co bych si měla vybrat. Protože káva a čaj mi chutnají úplně oba stejně. A jsem už na obou dvou závislá. Denně zvládnu vy pít klidně pět kvalitních káv a taky čtyři hrnečky kvalitního čaje. A mám ale opravdu jednu velkou výhodu, a to je ta, že vůbec nesladím. Sladké jídlo mám sice moc ráda, ale kávu a čaj si vůbec nesladím.

Nikdy nepohrdnu kvalitním čajem.

A na čajích si hlavně vážím toho, pokud je opravdu kvalitní. Nejraději mám zelený čaj, který piji již roky, stejně tak heřmánkový nebo mátový čaj. Ale taky nedávám dopustit na další bylinkové čaje, které využívám hlavně přitom, když se necítím dobře. Třeba když mě bolí v krku anebo mám dýchací potíže, tak si dám kvalitní heřmánkový čaj anebo pelyňkový čaj.

Miluji kvalitní čaje.

Pelyňkový čaj jsem začala pít teprve před dvěma lety. Doporučovala mi ho paní lékárnice, když jsem měla zdravotní problémy. Je logické, že pelyňkový čaj vám samozřejmě žádné problémy nevyřeší, ale může pouze zmírnit anebo vám psychicky pomůže. To mě pelyňkový čaj osobně pomohl, což mě moc potěšilo. Taky na psychické problémy je docela vhodný. Tedy ne, že bych byla nějaký blázen, to ne. Ale byla jsem stále ve stresu kvůli tomu, že nezvládám splácet půjčku, takže jsem byla ráda, že lipový čaj a taky pelyňkový čaj mi pomohly. Navíc mi opravdu skvělé chutná, když si občas dám do pelyňkového čaje taky med, abych si osladila život. Jistě znáte od pana Gotta známou písničku o kávě, když si ji osladí. Tak já si občas osladím pelyňkový čaj, abych si něco sladkého dopřála.

Číst dále

Navštivte město termálních lázní a skvělého odpočinku

Městečko Veľký Meder leží na jižním Slovensku, blízko Maďarských hranic. Proto také tvoří většinu obyvatel maďarští občané. Městečko má necelých 10 000 obyvatel a překvapí vás svým příjemným prostředím v lázeňském duchu, spoustu možností pro odpočinek, sport i zábavu a v neposlední řadě krásnou přírodou. Je vzdáleno pouhých 65 kilometrů od hlavního města Bratislava a dalších zajímavých míst Slovenska, takže můžete pobyt spojit i s výlety do dalších měst. Ale i kdybyste se rozhodli strávit celý pobyt přímo ve Veľkém Mederu rozhodně se nudit nebudete.

termály

Perlou Veľkého Mederu jsou bezpochyby rozsáhlé termální lázně Thermal Corvinus, které nabízí spoustu zábavy pro děti a dospělé. Nachází se uprostřed lesoparku, takže můžete relaxovat obklopeni krásnou přírodou. K dispozici je spousta tobogánů, skluzavek, perličkové koupele, skokanské můstky, vodní atrakce, lezecké aktivity ve vodě, vodní vír a podobně. K dispozici jsou také wellness aktivity v podobě vířivek a sauny. Dohromady na vás čeká celkem 13 bazénů, přičemž 6 je venkovních. Vzhledem k tomu, že některé bazény jsou i vevnitř, je možné navštívit tyto lázně celoročně.

Součástí areálu jsou samozřejmě možnosti občerstvení nejrůznějšího druhu, od fast foodových jídel až po restaurační jídlo. Stejně tak tomu je v celém městě.

bazén

Pro děti je navíc vedle areálu lázní připraveno nejdelší lezecké centrum na Slovensku, kde si vyzkouší lezecké dovednosti v krásném přírodním prostředí.

Neváhejte, a zarezervujte si ubytování Velký Meder https://www.travelguide.sk/cze/velky-meder/ubytovani/. Pokud se chystáte na letní dovolenou, určitě se nevyplatí otálet, Vzhledem k tomu, že se jedná o žádanou lokalitu, kterou využívá v letních měsících k odpočinku spoustu Čechů, Slováků i Maďarů, doporučujeme vždy zarezervovat ubytování předem. Ve městě jsou rozsáhlé možnosti ubytování, od jednoduchých apartmánů, přes penziony až po luxusní hotely. Vyberte si tedy přesně to, co vám bude vyhovovat a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na jihu Slovenska.

Číst dále

Vyznáte se v účetnictví?

Vyznáte se v daňových zákonech, v účetních uzávěrkách, ročním zúčtování či mzdové agendě? Tak to jste určitě mzdový účetní, protože pro běžného člověka sledovat celou problematiku daní je složitou záležitostí.

Máte firmu? Víte, jaké všechny povinnosti vůči státu musíte dodržovat a splňovat? Kdy jsou termíny pro podání přehledů, jak vést knihu pohledávek a závazků, peněžní deník? Už se vám začíná točit hlava? A to nejsme zdaleka u konce, protože tu máme ještě evidenci DPH, evidenci skladových zásob. Máte ve firmě auto? No, kdo by neměl, takže silniční daň se vás také bude týkat.

počítač

Potřebujete ve vaší firmě udělat pořádek ve všech finančních otázkách s jistotou, že neuděláte botu a nepřivodíte si problémy při kontrole finančního úřadu a vyhnete se nejrůznějším penalizacím? Jednoznačnou volbou je svěřit vedení účetnictví Praha 6 Jkcredit.cz.

Už při založení firmy je vhodné mít vybranou tu správnou účetní firmu, která bude sledovat, zda máte správně navedené všechny důležité doklady k zaevidování u státu. Bude za vás vyplňovat a ve správných termínech odesílat veškeré přehledy jak pro finanční správu, tak pro zdravotní pojišťovny. Bude hlídat veškerá vaše daňové povinnosti, co se termínů týká. Vyřídí za vás mzdovou agendu tak, aby nevznikaly žádné nedoplatky státu a nepřivodili jste si penále, které je vždy nepříjemné a snižuje vaši důvěryhodnost nejen u finančního úřadu, ale třeba i v případě půjčky u banky.

peníze

Podnikat, to je především starost o naplnění práce zakázkami, vytváření příjemného pracovního prostředí pro zaměstnance. Ušetřete si práci a co jde, přenechejte odborníkům. Vše, co by vás zbytečně zatěžovalo a ještě by hrozilo, že to neuděláte správně, např. účetní a daňovou evidenci, to za vás udělá lépe renomovaná firma na účetnictví. Věnujte se svému oboru podnikání a je nechte věnovat se tomu jejich.

Číst dále

Proč mají v současné době fitness centra rezervační systém

S novým rokem si mnoho lidí dává nejrůznější předsevzetí. Některá se dodržují snáze, jiná jsou prakticky nemožná. A jedním z těch nejčastějších bývá touha zapracovat na své fyzické kondici, ať už proto, abychom shodili přebytečné kilogramy, nebo proto, abychom si vytvarovali postavu a zlepšili fyzickou kondici.

Většina z nás naštěstí chápe, že pokud to myslíme skutečně vážně, je mnohem lepší se svěřit profesionálnímu trenérovi, který nám sestaví cvičební plán na míru. A tak se přihlásíme do fitness centra, kde hledáme odbornou pomoc.

cvičení ve fitness centru

Brzy však poznáme, že první překážkou, kterou musíme překonat, je rezervační systém fitness-rezervace.cz. Díky němu se můžeme objednat na určitou hodinu a mít jistotu, že se trenér bude skutečně věnovat jen nám a že dané vybavení bude volné.

To vše je samozřejmě v pořádku, problém je však v tom, že zvláště v lednu může být problém najít nějaký volný termín. A pokud se objeví, pak je téměř určitě v dobu, která zase nevyhovuje nám, neboť jsme například v zaměstnání nebo máme v danou chvíli jiné povinnosti.

Proto se můžeme ptát, zda je toto opatření skutečně nutné. Opravdu je potřeba si vše rezervovat předem?

Odpověď zní, že ano, a to hned z několika důvodů. Tím hlavním je fakt, že dané nářadí a trenér budou volní. Pokud totiž začínáte, pak je rozhodně potřeba odborný dohled. Snadno se totiž můžete dopustit chyb, které by vám mohly způsobit nepříjemné zdravotní potíže. A tomu je rozhodně lepší se vyhnout.

rezervace po telefonu

Situaci příliš nepomáhá ani současná pandemie a díky ní nařízený dvoumetrový odstup. Nehledě na fakt, že vybavený je nutné po každém návštěvníkovi umýt – přeci jen, asi není ideální, abyste sahali na držadla, která budou stále ještě mokrá od potu předchozího cvičence, a to i za normálních okolností.

Je tedy jasné, že toto opatření má smysl, a nám nezbývá než se obrnit trpělivostí. Pokud počkáme, vhodný termín se jistě dříve či později objeví.

Číst dále

Distributoři léčiv

V tomto článku Vám bude představena farmaceutická společnost Techno Life. Techno life s. r. o. je mladá a rychle se rozvíjející farmaceutická organizace, která jako svůj hlavní cíl pokládá přinášení zdraví a harmonie každému z nás. Zabývá se tedy dovozem, distribucí, výrobou a propagací léčiv a zdravotnických potřeb a to nejen po České republice, ale i po jiných evropských zemích.

Lékárna

Techno Life spolupracuje a zásobuje velké množství odběratelů léků a dalších zdravotnických potřeb nejrůznějším odběratelům – od klinik a zdravotních středisek až po lékárny a nemocnice. Klientům je nabízen kompletní servis týkající se distributorů léčiv včetně jejich výroby a registrace. Techno Life disponuje vlastní logistickou sítí TLCargo a. s. – Techno Life Cargo, která stojí za spolehlivým a rychlým doručením všeho potřebného.

Mezi hlavní odběratele léčiv farmaceutické společnosti Techno life patří lékárny, které následně léčiva poskytují svým zákazníkům. V Techno Life jsou schopni velmi rychle reagovat na měnící se požadavky týkající se zásobování lékárny a proto se tedy nemusíte obávat, že byste ve Vaší lékárně nenašli to, co právě potřebujete. Navíc je každá šarže kontrolována a můžete si být jistí, že tedy nejde o padělky. Všechny požadavky na skladování a přepravu jsou přísně kontrolovány a dodržovány a vy si tedy můžete být jistí, že léčiva, která odebíráte, jsou v nejlepším možném stavu.

Léčiva

Zaměstnanci jsou pravidelně školeni a uskladnění i převoz léků podléhá mnohým zákonům. Zaměstnanci využívají moderní spolehlivý software, na základě kterého budou objednávky léčiv pro Vaši lékárnu vyřízeny rychle a efektivně.

Máte-li tedy zájem o to, aby Vaše lékárna byla zásobována léčivy právě společností Techno Life, můžete se na ně obrátit na webových stránkách www.technolife.cz, kde také naleznete další informace.

Číst dále

Dobrá zpráva z rubriky aktuálně.

Na spoustě míst naší republiky se stále potýkáme s nebývalým nedostatkem zubních lékařů. Odešel váš dentista do penze a nemá ho kdo nahradit? Nebo jste se přestěhovali přes půl republiky za svojí drahou polovičkou, ke svému původnímu zubaři se už jen tak nedostanete a v nové domovině prostě není jediná zubní ambulance, která by vás byla ochotna přijmout? Nebo máte dítě, je ten správný čas začít s preventivními zubními prohlídkami, ale váš zubař vaše dítě odmítne a jiný poblíž také volný není?

krásný chrup

Nebude jiného východiska, než se začít poohlížet někde jinde. A právě tato nabídka je pro vás jako stvořená. V Praze, která má skvělou dopravní dostupnost, se vás bez problémů ujmou odborníci z ordinací Clinic+. Přijmou bez problémů celou vaši rodinu a skvěle se postarají o váš chrup. Poskytují naprosto komplexní péči, přes prevence, ošetření, zubní chirurgii, estetickou stomatologii i dentální hygienu. Všichni, i ti nejnáročnější klienti, budou s týmem profesionálů naprosto spokojeni. Objednávky se vytváří on-line z pohodlí domova, v čekárnách rozhodně nehrozí žádné hodinové fronty, protože vše je přesně naplánováno na čas a zvlášť v dobách koronaviru se musí brát jako veliké pozitivum, ať už z hlediska nepohodlí, které skýtá respirátor na obličeji, tak i z možného rizika přenosu nemoci v případě dlouhého pobytu v jednom společném uzavřeném prostoru.

clinic+

Tady vám nejmodernějšími technikami vyčistí zubní kanálky, spraví zuby, které zasáhl kaz, vyléčí zubní cysty, vytrhnou neléčitelný zub, postarají se o vaše zubní náhrady a v neposlední řadě vám vytvoří neodolatelně nádherný chrup. Zatímco starší generace ocení širokou nabídku zubních náhrad a implantátů, střední generace bude nadmíru spokojena s moderním a bezbolestným ošetřením kazících se zubů, ti mladší budou doslova nadšeni z estetické stomatologie, která zde doslova vykouzlí každému americký úsměv hodný hvězdy z Hollywoodu. Až odhalíte svůj dokonalý chrup před svým milým, bude už navěky lapen do vašich sítí. A navíc klinika, dle rubriky aktuálně Clinicplus, již spolupracuje se zdravotními pojišťovnami, takže velká část úkonů je placena ze zdravotního pojištění a vás nebude stát vůbec nic.

Číst dále