Rubrika: Služby

Stěhování v letních vedrech

Když si nemůžeme termín stěhování vybrat

V životě dochází k situacím, kdy se musíme odněkud vystěhovat nebo někam nastěhovat, aniž bychom mohli přímo ovlivnit samotný termín. Jsou to například situace nájemního bydlení, kdy se pronajímatel rozhodne objekt obývat sám anebo prodat. Tehdy vám začne běžet ze zákona povinná výpovědní lhůta a vy si musíte v dané lhůtě zajistit další bydlení.

krabice na stěhování

V optimálním případě to padne vždy na období jarní či podzimní rovnodennosti. Jaro a podzim jsou pro stěhování takříkajíc předurčené, protože je venkovní teplota vzduchu blízká svému ideálu, tedy hodnotám mezi 20 a 24 stupni Celsia. Jinými slovy, není ani příliš velké horko a není ani velká zima na to, abychom se venku pohybovali jen lehce oděni a nebyli při práci příliš propocení nebo naopak ztuhlí od chladu.

Stěhování v zimě je sice nepříjemné, ale tomu lze poměrně snadno čelit vhodným oblečením, ovšem jiná situace je v létě, kdy uhodí tropická vedra. Tehdy se může stěhování proměnit v horor. Jak si počínat, aby k tomu nedošlo?

stěhování bytu

Udělejte vše v předstihu – očekáváte-li, že Teplice levné stěhování proběhne v létě, kdy mohou udeřit tropy, připravte se na to včas, abyste ve stěhovací den a ve dnech následujících neměli příliš mnoho starostí povinností. Za prvé objednejte stěhováky alespoň měsíc předem. Za druhé si opatřete balicí materiál (třeba od stěhováků) a balte také věci s předstihem. A za třetí zajišťujte všechny administrativní záležitosti rovněž předem.

Svačina a pitný režim – opatřete si na stěhovací den a na další den vhodné potraviny, abyste měli možnost připravit vždy lehkou svačinu a nezdržovali se nakupováním v supermarketech nebo na čerpacích stanicích. Nezapomínejte ani na pitný režim a dostatek tekutin. Vhodné jsou i minerálky s hořčíkem (Magnesia) a ovocné džusové koncentráty bez přidaného cukru.

Číst dále

Přepravky na věci

Řeknu vám tedy, že práce v zelenině a v ovoci není opravdu vůbec jednoduchá. Stále se tam musíte ohánět, nebo dělat něco se zeleninou a ovocem, aby všechno bylo v pořádku. Aby se nic nezkazilo. K této práci jsem přišel zcela náhodou. Přijela jsem zrovna z Itálie, když jsem byla půl roku na stáži ve firmě v Itálii. A když jsem potom jsem se vrátila do Čech a chtěla pracovat, musela jsem pořádně hledat práci, která by mě bavila a uživila mě. Baví mě Itálie a taky italština, takže práce v Itálii pro mě byla zcela zásadní, takže jsem si řekla, že bych se tam taky chtěla někdy vrátit a zůstat tam. Jenom že už to tak bývá, stala se mi doma nehoda. Musela jsem rychle sehnat větší obnos peněz, abych půjčila mámě peníze, která je nutně potřebovala na svou splátku. Šla jsem tedy na brigádu do potravinářství, kde bych se starala na zahradě o zeleninu a taky o ovoce. Pracovala jsem tam taky s plastovými přepravkami, kam se dávalo ovoce a různá zelenina. Pokaždé, když jsme třeba například vykopávali brambory, dávali jsme do plastových přepravek.

Plast je odolný materiál.

Brambory ještě ze začátku vůbec nebyly omyté ani očištěné od hlíny. S plastovými přepravka jsme potom šli do skladu, kde se potom brambory dávaly na pás, kde se potom automaticky brambory čistili. A když potom byly brambory čisté, opět přišly na řadu kvalitní plastové přepravky. Plastové přepravky musely být samozřejmě pořádně čisté, protože když do nich dávaly čisté brambory a další ovoce a zelenina.

Přepravky využijete na mnoho věcí.

Plastové přepravky jsou z firmy schoellerallibert.com. A s tou firmou právě naše firma dlouhodobě pracuje, protože tato firma dodává naší první firmě plastové přepravky a další boxy nebo stohovatelné boxy, kterém naší firmě na ovoce a zeleninu nutně potřebujeme. Jsou různé firmy, jako například schoellerallibert.com která poskytuje kvalitní boxy a plastové přepravky. A pokud i vy potřebujete nutně plastové přepravky, které vlastně můžete využít opravdu na cokoliv, tak si je samozřejmě můžete pořídit. Doma se vám jistě neztratí a jsou hodně odolné.

Číst dále

Bylinné čaje

Taky patříte k těm lidem, kteří si dopřávají opravdu kvalitní čaj? Pokud ano, tak https://www.finance.cz/502926-prazska-burza-posilila-pomohly-ji-akcie-casti-bank-a-cez/ jste tady správně. Moc ráda si dávám kvalitní čaje pěkně s kamarádkou, a to v jakoukoliv dobu. Kvalitní čaje mě naučil pít můj děda. Můj děda byl takový čajový, přesně takhle mi to vždycky říkal. Moje babička mě zase naučila pít kávu. Abych se vám přiznala, tak ani nevím, co bych si měla vybrat. Protože káva a čaj mi chutnají úplně oba stejně. A jsem už na obou dvou závislá. Denně zvládnu vy pít klidně pět kvalitních káv a taky čtyři hrnečky kvalitního čaje. A mám ale opravdu jednu velkou výhodu, a to je ta, že vůbec nesladím. Sladké jídlo mám sice moc ráda, ale kávu a čaj si vůbec nesladím.

Nikdy nepohrdnu kvalitním čajem.

A na čajích si hlavně vážím toho, pokud je opravdu kvalitní. Nejraději mám zelený čaj, který piji již roky, stejně tak heřmánkový nebo mátový čaj. Ale taky nedávám dopustit na další bylinkové čaje, které využívám hlavně přitom, když se necítím dobře. Třeba když mě bolí v krku anebo mám dýchací potíže, tak si dám kvalitní heřmánkový čaj anebo pelyňkový čaj.

Miluji kvalitní čaje.

Pelyňkový čaj jsem začala pít teprve před dvěma lety. Doporučovala mi ho paní lékárnice, když jsem měla zdravotní problémy. Je logické, že pelyňkový čaj vám samozřejmě žádné problémy nevyřeší, ale může pouze zmírnit anebo vám psychicky pomůže. To mě pelyňkový čaj osobně pomohl, což mě moc potěšilo. Taky na psychické problémy je docela vhodný. Tedy ne, že bych byla nějaký blázen, to ne. Ale byla jsem stále ve stresu kvůli tomu, že nezvládám splácet půjčku, takže jsem byla ráda, že lipový čaj a taky pelyňkový čaj mi pomohly. Navíc mi opravdu skvělé chutná, když si občas dám do pelyňkového čaje taky med, abych si osladila život. Jistě znáte od pana Gotta známou písničku o kávě, když si ji osladí. Tak já si občas osladím pelyňkový čaj, abych si něco sladkého dopřála.

Číst dále

Navštivte město termálních lázní a skvělého odpočinku

Městečko Veľký Meder leží na jižním Slovensku, blízko Maďarských hranic. Proto také tvoří většinu obyvatel maďarští občané. Městečko má necelých 10 000 obyvatel a překvapí vás svým příjemným prostředím v lázeňském duchu, spoustu možností pro odpočinek, sport i zábavu a v neposlední řadě krásnou přírodou. Je vzdáleno pouhých 65 kilometrů od hlavního města Bratislava a dalších zajímavých míst Slovenska, takže můžete pobyt spojit i s výlety do dalších měst. Ale i kdybyste se rozhodli strávit celý pobyt přímo ve Veľkém Mederu rozhodně se nudit nebudete.

termály

Perlou Veľkého Mederu jsou bezpochyby rozsáhlé termální lázně Thermal Corvinus, které nabízí spoustu zábavy pro děti a dospělé. Nachází se uprostřed lesoparku, takže můžete relaxovat obklopeni krásnou přírodou. K dispozici je spousta tobogánů, skluzavek, perličkové koupele, skokanské můstky, vodní atrakce, lezecké aktivity ve vodě, vodní vír a podobně. K dispozici jsou také wellness aktivity v podobě vířivek a sauny. Dohromady na vás čeká celkem 13 bazénů, přičemž 6 je venkovních. Vzhledem k tomu, že některé bazény jsou i vevnitř, je možné navštívit tyto lázně celoročně.

Součástí areálu jsou samozřejmě možnosti občerstvení nejrůznějšího druhu, od fast foodových jídel až po restaurační jídlo. Stejně tak tomu je v celém městě.

bazén

Pro děti je navíc vedle areálu lázní připraveno nejdelší lezecké centrum na Slovensku, kde si vyzkouší lezecké dovednosti v krásném přírodním prostředí.

Neváhejte, a zarezervujte si ubytování Velký Meder https://www.travelguide.sk/cze/velky-meder/ubytovani/. Pokud se chystáte na letní dovolenou, určitě se nevyplatí otálet, Vzhledem k tomu, že se jedná o žádanou lokalitu, kterou využívá v letních měsících k odpočinku spoustu Čechů, Slováků i Maďarů, doporučujeme vždy zarezervovat ubytování předem. Ve městě jsou rozsáhlé možnosti ubytování, od jednoduchých apartmánů, přes penziony až po luxusní hotely. Vyberte si tedy přesně to, co vám bude vyhovovat a užijte si nezapomenutelnou dovolenou na jihu Slovenska.

Číst dále

Vyznáte se v účetnictví?

Vyznáte se v daňových zákonech, v účetních uzávěrkách, ročním zúčtování či mzdové agendě? Tak to jste určitě mzdový účetní, protože pro běžného člověka sledovat celou problematiku daní je složitou záležitostí.

Máte firmu? Víte, jaké všechny povinnosti vůči státu musíte dodržovat a splňovat? Kdy jsou termíny pro podání přehledů, jak vést knihu pohledávek a závazků, peněžní deník? Už se vám začíná točit hlava? A to nejsme zdaleka u konce, protože tu máme ještě evidenci DPH, evidenci skladových zásob. Máte ve firmě auto? No, kdo by neměl, takže silniční daň se vás také bude týkat.

počítač

Potřebujete ve vaší firmě udělat pořádek ve všech finančních otázkách s jistotou, že neuděláte botu a nepřivodíte si problémy při kontrole finančního úřadu a vyhnete se nejrůznějším penalizacím? Jednoznačnou volbou je svěřit vedení účetnictví Praha 6 Jkcredit.cz.

Už při založení firmy je vhodné mít vybranou tu správnou účetní firmu, která bude sledovat, zda máte správně navedené všechny důležité doklady k zaevidování u státu. Bude za vás vyplňovat a ve správných termínech odesílat veškeré přehledy jak pro finanční správu, tak pro zdravotní pojišťovny. Bude hlídat veškerá vaše daňové povinnosti, co se termínů týká. Vyřídí za vás mzdovou agendu tak, aby nevznikaly žádné nedoplatky státu a nepřivodili jste si penále, které je vždy nepříjemné a snižuje vaši důvěryhodnost nejen u finančního úřadu, ale třeba i v případě půjčky u banky.

peníze

Podnikat, to je především starost o naplnění práce zakázkami, vytváření příjemného pracovního prostředí pro zaměstnance. Ušetřete si práci a co jde, přenechejte odborníkům. Vše, co by vás zbytečně zatěžovalo a ještě by hrozilo, že to neuděláte správně, např. účetní a daňovou evidenci, to za vás udělá lépe renomovaná firma na účetnictví. Věnujte se svému oboru podnikání a je nechte věnovat se tomu jejich.

Číst dále

Proč mají v současné době fitness centra rezervační systém

S novým rokem si mnoho lidí dává nejrůznější předsevzetí. Některá se dodržují snáze, jiná jsou prakticky nemožná. A jedním z těch nejčastějších bývá touha zapracovat na své fyzické kondici, ať už proto, abychom shodili přebytečné kilogramy, nebo proto, abychom si vytvarovali postavu a zlepšili fyzickou kondici.

Většina z nás naštěstí chápe, že pokud to myslíme skutečně vážně, je mnohem lepší se svěřit profesionálnímu trenérovi, který nám sestaví cvičební plán na míru. A tak se přihlásíme do fitness centra, kde hledáme odbornou pomoc.

cvičení ve fitness centru

Brzy však poznáme, že první překážkou, kterou musíme překonat, je rezervační systém fitness-rezervace.cz. Díky němu se můžeme objednat na určitou hodinu a mít jistotu, že se trenér bude skutečně věnovat jen nám a že dané vybavení bude volné.

To vše je samozřejmě v pořádku, problém je však v tom, že zvláště v lednu může být problém najít nějaký volný termín. A pokud se objeví, pak je téměř určitě v dobu, která zase nevyhovuje nám, neboť jsme například v zaměstnání nebo máme v danou chvíli jiné povinnosti.

Proto se můžeme ptát, zda je toto opatření skutečně nutné. Opravdu je potřeba si vše rezervovat předem?

Odpověď zní, že ano, a to hned z několika důvodů. Tím hlavním je fakt, že dané nářadí a trenér budou volní. Pokud totiž začínáte, pak je rozhodně potřeba odborný dohled. Snadno se totiž můžete dopustit chyb, které by vám mohly způsobit nepříjemné zdravotní potíže. A tomu je rozhodně lepší se vyhnout.

rezervace po telefonu

Situaci příliš nepomáhá ani současná pandemie a díky ní nařízený dvoumetrový odstup. Nehledě na fakt, že vybavený je nutné po každém návštěvníkovi umýt – přeci jen, asi není ideální, abyste sahali na držadla, která budou stále ještě mokrá od potu předchozího cvičence, a to i za normálních okolností.

Je tedy jasné, že toto opatření má smysl, a nám nezbývá než se obrnit trpělivostí. Pokud počkáme, vhodný termín se jistě dříve či později objeví.

Číst dále

Řemeslníci, instalatéři a opraváři v našem hlavním městě

Člověk by si myslel, že už dávno vymřeli nebo pomalu vymírají. Z části je to zřejmě pravda, protože je čím dál tím v posledních letech těžší a náročnější najít kvalitního, poctivého, spolehlivého ale především zkušeného a manuálně zručného řemeslníka. Navíc kvalifikovaní pracovníci mnohdy nemají čas nebo nás to stojí nemalé částky, ale nezoufejte, stále takoví ještě existují.

Hledáte podobné pracovníky a řemeslníky v našem hlavním městě? Bydlíte blízko centra nebo naopak někde na okraji? Zkušený a kvalifikovaný řemeslník poskytne služby kdekoliv. Stačí si najít instalatéra Praha kanalizace-instalateri.cz.

malovaný řemeslník

A na co jsou machři? Samozřejmě na plánovanou práci, takže plánované opravy a rekonstrukce domácnosti, kdy potřebujete vyměnit bojler, vodovodní trubky, poradí si také s drobnými plynařskými prácemi a nebojí se ani čištění odpadů. Tak široký záběr mají zkušení řemeslníci, kteří se nebojí žádné práce a vždy ji odvedou odborně a kvalifikovaně. Navíc naši peněženku nakonec velice potěší, když nebudeme muset platit předražené částky.

Instalatéři a řemeslníci však pomáhají také i v případě nouze. Prasklá vám trubka z vodovodního potrubí? Nevíte, kde uniká? Nebo se vám pokazila pračka, myčka či bojler? Takové patálie nás rozhodí a hned nevíme, jak si s tím poradit. Naši zkušení pracanti se však ničeho nebojí a se vším si poradí, abyste opět mohli bydlet spokojeně a šťastně. Specializují se tedy i na havarijní servis. Provádí záruční i pozáruční opravy některých zařízení a spoustu dalšího. Nepřekvapí je ucpaný odpad, pomohou i v případě sprchového koutu, kohoutku, vany, umyvadla. Vlastně s čímkoliv, co je zrovna potřeba.

umyvadlo baterie

Jejich služby jsou k dispozici 24 hodin denně, a proto si nemusíme dělat žádné starosti. Stačí se na ně obrátit kdykoliv, když zrovna potřebujete aktuálně pomoc. Vždy se snaží přijet okamžitě a řešit ihned na místě všechno potřebné, abyste zanedlouho mohli zase normálně v domácnosti fungovat.

Číst dále

Chcete založit společnost?

Pokud je něco, nad čím v poslední době uvažuje stále více lidí, pak je to to, že by založili svou vlastní společnost. Něco takového určitě není špatným nápadem, ale je spousta věcí, které je potřeba zařídit. Skutečně toho není málo, na což je potřeba se připravit. Nejedná se ale o nic, co by se nedalo zvládnout. Člověk ale bude potřebovat trpělivost.

Jestli je něco, co je ještě před založením společnosti potřeba zvážit, pak je to to, zda na něco takového po psychické stránce máte. Existuje mnoho lidí, kteří si založili společnost a dnes mají problém danou společnost vést, jelikož to po psychické stránce už nezvládají tak, jako dříve. Mít svou vlastní společnost je opravdu psychicky náročné. Člověk má velkou zodpovědnost.

pracující žena

Pokud si myslíte, že byste zvládli psychický nátlak, pak můžete takovou společnost zkusit založit. Jestli je ale něco, co by ale bylo více než dobré, pak je to zjistit si všechny informace, které se se založením společnosti pojí. Je určitě rozdíl, zda budete zakládat společnost s.r.o. nebo společnost a.s. Skutečně si zjistěte všechny informace a to ještě dříve, než půjdete založení společnosti vyřizovat.

Je potřeba počítat s tím, že budete muset vyplnit celou řadu formulářů, než daná společnost vznikne. Vše se ale dá zvládnout a to i něco takového.

Mít svou vlastní společnost má mnoho výhod, ale i nevýhod. Na vše je potřeba se připravit a to předem. Určitě se také vyplatí promyslet si, zda budete jediným majitelem, nebo jestli řeknete někomu z vašich přátel, zda by do něčeho takového s vámi nešli. Je to zcela na vás, jak se rozhodnete.

pracující muž

Mějte na paměti, že nejdůležitější je zodpovědnost. Jen díky zodpovědnosti může vaše firma prosperovat. Je pravda, že díky vlastní společnosti se toho může člověk mnohé přiučit, ale za začátku to nebude snadné. Může se klidně stát, že vaše firma bude prosperovat tak, jak byste to ani nečekali. Je ale potřeba počítat s tím, že to bude nějakou dobu trvat, než se vaše firma stane úspěšnou.

Číst dále

Jak si vydělat prací z domova

Chtěli byste pracovat z domova? Věřte mi, že v poslední době je po tomto typu práce opravdu velká poptávka. Nicméně pokud nejste zběhlí v informatice, pravděpodobně se vám tato práce bude hledat velmi těžce. Ovšem, my jsme si v naší redakci dali tu práci, že jsme udělali průzkum trhu a zjistili jsme, že existuje i jiná možnost! Poradíme vám, jakou práci můžete dělat z domova i přesto, že informatika není vaše silná stránka! Pokračujte tedy ve čtení dál a na dalších řádcích se dozvíte, co jsme vymysleli!

práce z domu

Pokud jste článek dočetli až sem, pravděpodobně vás možnost práce z domova zajímá. Už jste slyšeli o firmě selvintech? Pokud ne, zbystřete. Jedná se o firmu, která se přímo zabývá prací z domova. Firma shromažďuje zručné lidí, kteří mají rádi domácí dekorace. Těmto lidem pak poskytne nějakou práci, kterou je možné přímo vykonávat z domova – což znamená, kdykoliv budete chtít a kdykoliv budete mít čas.

dekorace z korálků

Jedná se o činnost tvorby domácích dekorací – především pak vánočních dekorací z korálků. Za malý poplatek je vám až domů doručen výrobní materiál, ze kterého můžete začít tvořit téměř okamžitě. Také je vám doručen návod, dle kterého máte postupovat, aby tvorba malých dekorací byla efektivní a hezká. Na vás pak už je jen pustit se do práce a začít vydělávat peníze!

To, kolik korun si měsíčně vyděláte je jen na vás a vašich časových možnostech. Můžete si vydělat pár korun, pár stokorun, nebo i dokonce pár tisící korun! Zkrátka, kolik si vyděláte je opravdu jen na vás. Navíc, firma poskytuje záruku odkupu všech vyrobených dekorací. Nemusíte se tak bát, že vyrobíte nějaké dekorace, které od vás nikdo nebude chtít koupit. Taková možnost zkrátka nemůže nastat. Navíc si může přivydělat každý bez rozdílu pohlaví nebo věku. No řekněte sami, nejedná se o výborný způsob přivydělání si pár korun?

Číst dále

Snadný zisk?

Na otázku v perexu je jednoduchá odpověď. Prací. Jenže všichni víme, jak jsou hodnoceny některé profese, že se sice poctivou prací jakž takž uživí, ale na nějaké větší rozhazování peněz to rozhodně není. Takže je třeba si přivydělat. Dá se to udělat zhruba tisícovkou způsobů. Například přibrat druhé zaměstnání, brigády, práci z domu, nebo také obchodováním. Zde se dostáváme ke slovu burza, neboť nebudeme řešit obchodování stylu koupím za korunu deset rohlíků a za dvě koruny prodám. Ne, vy si zde budete číst o obchodu s opcemi. Pozor, není dobré si plést slovo obce, tedy množné číslo slova obec a opce. To je něco jiného. Velmi stručně vám vysvětlím oč jde a pak vás nasměřuji na web, odkud byste mohli začít.

boháč

Takže základem všeho je burza a akcie. Akcie je cenný papír, jehož koupí se stáváte částečným majitelem určitého podniku, továrny, společnosti, prostě toho, čí akcie jste zakoupili. Jejich cena může stoupat, což je dobré a přesně to, co jako akcionář chceme, nebo také klesat, což je špatné a akcie ztrácí na hodnotě.

A co je to opce? Opce je to, co vám pomůže tuto špatnou bilanci vyrovnat. Hodně zjednodušeně řečeno, pomůže takovou krizi překonat snadněji. Nebo by alespoň měla. Doslova je to, a nyní si dovolím kopírovat, obchodovatelný smluvní kontrakt podkladového aktiva mezi prodávajícím (vypisovatel opce) a kupujícím. Pokud jste to nepochopili, nevadí, článek je příliš krátký, aby to šlo pořádně vysvětlit. Účel článku je ten, abyste si kliknutím na odkaz výše zajistili účast v kurzu, kde bude vše podrobně rozebráno a vysvětleno takřka do detailu.

peníze

V kurzu samotném se dozvíte samozřejmě více věcí a bude vám nápomocen do začátku vašeho možného obchodování. Pokud se tedy rozhodnete to vyzkoušet, bez toho byste asi neuspěli, pokud ovšem nemáte velmi dobré znalosti opčního tradingu. Takže po vašem přihlášení si můžete kurz zajistit.

Číst dále