Jak na koroze


Všichni víme, že postupem času se věci můžou opotřebovat a nebo dokonce také rozbít a nebo ztratit. I mě se tohle stalo. My máme s partnerem opravdu hodně moderní zahradu a tak je interiér a nyní ještě plánujeme, že si necháme udělat nové kovové dveře, protože tohle jsme viděli na dovolené v Itálii. Můj partner je Ital, takže také dbáme na to, aby naše domácnost nebyla ryze jenom česká, ale také aby tam bylo něco z Itálie a mělo to tam takové italské http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/nakladatelstvi/prekladova-beletrie/italske-boty-1284 prvky.

Koroze na kovu.

A partner řekl, že nebudeme vyhazovat naši starou bránu a staré dveře z kovu, že si to všechno necháme zrestaurovat. Myslím si, že restaurování kovů není opravdu na škodu. A také podle mého názoru je to opravdu luxusní práce, protože tato práce by mě opravdu hodně bavila. Vždycky jsem chtěla něco restaurovat. Jako dospívající jsem zkoušela restaurovat stará křesla, která babička s dědečkem chtěli vyhodit. Tohle se mi povedlo, protože to jsem jenom potáhla vždycky novým potahem a nebo už jsem oškrábala dřevo a pěkně jsem to nalakovala. Ale musím uznat, že mě v té době bylo šestnáct let a opravdu všechno se mi podařilo. Dokonce jsem také některá zrestaurovaná křesla prodala a byla jsem z toho velice nadšená a potěšilo mě to, že se moje práce všem líbila.

Retro kovová mašina.

Ovšem restaurování kovů je úplně jiný oříšek. Je to opravdu jiná liga a je to o level výše. Je to opravdu hodně složité. A řeknu vám, že jsem se dvakrát pokoušela o restaurování kovu, kdy jsem chtěla získat nějakou praxi. Koukala jsem se na profesionála, jak dělá restaurování kovů. Na první pohled to vypadalo docela tak jednoduše, že jsem si řekla, že bych to taky mohla zkusit. Jenomže potom, když přišlo už na řadu restaurování kovů, tak to pro mě bylo opravdu velice složité. Řekla jsem si, že na tohle asi nemám. Ale pokud i vy chcete něco zrestaurovat, koukněte na webové stránky artsmith.cz, kde je profesionál, který vám pomůže.

About the Author