Něco o bezpečnosti

Starší čtenáři se jistě usmívají, protože se domnívají, že bude řeč o bezpečnosti státní. Ne, nebude, protože už ji skoro zrušili. Nebo jen změnili název? No, nebudeme se tím zabývat, ale budeme zde psát a číst o bezpečnosti jako takové, co se týče výšky a šikmých ploch. Pokud si majitel domu nechá udělat balkon, musí u něj mít také zábradlí. A nechá-li si udělat majitel prádelny šikmou plochu pro vozíky k pračkám, mělo by tam být takové zařízení také. Zábradlí je spousta druhů a kdysi bývalo jen dřevěné, výjimečně ze železa. Nyní je spousta materiálů, takže k těm odedávna používaným přibyly například některé umělé hmoty, ale také nerezová ocel.

železné zábradlí

V mnoha případech je nutno, nebo alespoň záhodno, skloubit bezpečnost, tedy funkcionalitu s elegancí. Tedy, jinak česky, zábradlí musí plnit svůj účel, a zároveň by mělo být také oku lahodící. Což platí například o balkonech. Ovšem i doma to chceme mít hezké, takže v případě, že máme schody, což většinou ano, chceme také hezké zábradlí u nich. A zde se musí umět skloubit právě ty dvě výše popsané věci.

Mnoho práce udělá již materiál. Právě nerezové zábradlí je elegantní a hodí se vlastně naprosto všude. Jak na schody uvnitř domu, tak i na balkon. Výhoda je především v jejich bezúdržbovosti. V podstatě nepotřebují žádnou úpravu, žádné nátěry a vydrží klidně sto let. Nebo i déle. Proto jsou ovšem také velmi žádaná a na trhu někde i nedostatková. Proto může být někde jejich koupě drobátko složitější.

detail zábradlí

Ne, však u firmy, na kterou vám doporučuji se obrátit. Nemusíte dokonce ani nikam chodit. Jen klikněte na odkaz výše a rázem jste na webu společnosti, která zábradlí dodává. Hned na první straně uvidíte velký výběr všelijakých druhů řečeného a můžete si klidně vybrat třeba už z nich. Nu, a pokud vám žádné „nesedne“ zavolejte a vyjevte své představy. Uvidíte, že vám vyjdou vstříc a udělají vše podle vašeho přání.

About the Author