Stěhování v letních vedrech

Když si nemůžeme termín stěhování vybrat

V životě dochází k situacím, kdy se musíme odněkud vystěhovat nebo někam nastěhovat, aniž bychom mohli přímo ovlivnit samotný termín. Jsou to například situace nájemního bydlení, kdy se pronajímatel rozhodne objekt obývat sám anebo prodat. Tehdy vám začne běžet ze zákona povinná výpovědní lhůta a vy si musíte v dané lhůtě zajistit další bydlení.

krabice na stěhování

V optimálním případě to padne vždy na období jarní či podzimní rovnodennosti. Jaro a podzim jsou pro stěhování takříkajíc předurčené, protože je venkovní teplota vzduchu blízká svému ideálu, tedy hodnotám mezi 20 a 24 stupni Celsia. Jinými slovy, není ani příliš velké horko a není ani velká zima na to, abychom se venku pohybovali jen lehce oděni a nebyli při práci příliš propocení nebo naopak ztuhlí od chladu.

Stěhování v zimě je sice nepříjemné, ale tomu lze poměrně snadno čelit vhodným oblečením, ovšem jiná situace je v létě, kdy uhodí tropická vedra. Tehdy se může stěhování proměnit v horor. Jak si počínat, aby k tomu nedošlo?

stěhování bytu

Udělejte vše v předstihu – očekáváte-li, že Teplice levné stěhování proběhne v létě, kdy mohou udeřit tropy, připravte se na to včas, abyste ve stěhovací den a ve dnech následujících neměli příliš mnoho starostí povinností. Za prvé objednejte stěhováky alespoň měsíc předem. Za druhé si opatřete balicí materiál (třeba od stěhováků) a balte také věci s předstihem. A za třetí zajišťujte všechny administrativní záležitosti rovněž předem.

Svačina a pitný režim – opatřete si na stěhovací den a na další den vhodné potraviny, abyste měli možnost připravit vždy lehkou svačinu a nezdržovali se nakupováním v supermarketech nebo na čerpacích stanicích. Nezapomínejte ani na pitný režim a dostatek tekutin. Vhodné jsou i minerálky s hořčíkem (Magnesia) a ovocné džusové koncentráty bez přidaného cukru.

About the Author