Rubrika: Web

Zábava pro hosty


Oslavy jsou příležitosti, kdy se můžete se všemi, které znáte a máte rádi potkat, pozvat si je k sobě najednou a se všemi si popovídat. Hosty byste si měli volit tak, aby vám osobně vyhovovali a měli by to být hosté, ke kterým máte nějaký vztah, se kterými se třeba přátelíte nebo je to vaše rodina. Nikdy si nevybírejte hosty, se kterými nemáte řeč, a nebo hosty, kteří by tam byli sami, protože je znáte jen vy. Pokud někoho takového máte, tak tomuto hostovi řekněte, ať si s sebou někoho ještě vezme a tím si pojistíte to, že se tam nebude nudit a nebude tam sám. On tímto pochopí, že by se tam jinak sám nudil a pokud nebude chtít jít a nebude s sebou mít koho vzít, tak na oslavu nepřijde. Proto vždy řešte i to, jak se hosté budou na vaší oslavě cítit a jestli je dobrý nápad je pozvat. Vždy nad tímto důkladně přemýšlejte.

oslava

Hosté by se měli totiž umět zabavit i sami bez vaší zábavy, protože nejde vymyslet program na celý večer a je třeba mít také chvilku volno na to, ať si třeba s hosty popovídáte a chvíli si užijete jen čas pro sebe a pro sdělení si novinek, které jste si nestihli říct. Tato přestávka by neměla chybět na každé oslavě, proto se to snažte dodržovat a vždy takovou přestávku udělejte, ať mají hosté čas na to si s někým popovídat, případně aby mohli na toaletu a ven se provětrat, protože i to je potřeba. Nesmíte na to zapomínat.

přípitek

I tak byste si ale měli vymyslet a zajistit program, který bude pro hosty dostatečný a budou se u něj bavit. Měl by také odpovídat publiku, pokud se jedná o děti, tak třeba zvolte kouzelníka z Brna, i když ten by možná zabavil i dospělé, protože kouzelníci mají většinou dost záživná vystoupení. Pokud se pak naopak jedná o dospělé, tak se snažte vymyslet něco pro ně, u čeho zažijí dost srandy a zábavy. Všichni moc dobře víme, co dospělé baví a u čeho se nejvíce smějí. Vždy tedy myslete na hosty, které budete mít.

Číst dále

Západní Afrika řeší časté výpadky Internetu způsobené přerušením podmořského kabelu

Začněme trochu zeširoka. Afrika je oddělený kontinent, který spojoval ještě před několika desítkami let s Asií, potažmo s Evropou, pouhý tenký výběžek u města Suez. Afrika byla od Arabského poloostrova v tomto nejužším místě, širokém jen několik desítek kilometrů, oddělena umělým kanálem – Suezským průplavem a od té doby je tato pevnina prakticky ze všech stran obklopena vodou. Má-li dojít k připojení Afriky k celosvětové internetové síti po kabelovém rozvodu, musí se realizovat poměrně obtížně. Zejména západní, severní a jižní státy jsou závislé na podmořských kabelech, vedoucích napříč Atlantickým oceánem, nebo Středozemním mořem.
země a kontinenty
Je obecně známo, že rozvojové africké země mají webovou infrastrukturu velmi zranitelnou. Výpadky vedení jsou tu poměrně běžné a v Sierra Leone se dokonce  pokusila tamní vláda odpojit Internet kvůli volbám.
Na konci března 2018 bylo poškozeno kabelové vedení „Africa to Europe“ (zkráceně ACE) u hlavního města Mauretánie a tím byl přerušen přívod pro dalších 21 zemí podél celého západního pobřeží Atlantiku. Příčina přerušení kabeláže není známa, závadu se podařilo odstranit až po dvou dnech.
malá antilopa

Kabel je pod hladinou moře přerušován poměrně často

To byla ovšem závada na kabelu, která vznikla na pevnině. Horší je situace v místech pod mořskou hladinou. Tam se poměrně často vedení přeruší v důsledku přírodních živlů – sesuvů půdy, podmořským zemětřesením a vulkanické činnosti, ale také třeba překousnutím kabelu žralokem. Někdy závada vznikne chybou člověka, např. nahozenou kotvou do nevhodného místa, a kabely bývají i terčem útoků sabotážníků.
poušť v Africe
Kabelové připojení Evropy s Afrikou realizuje nadnárodní konsorcium 19 společností, především telekomunikačních subjektů, většinou se jedná o francouzské firmy. Kabel ACE 1 měří v současné době 17.000 kilometrů a poprvé byl uveden do provozu v roce 2012. Cílem je v brzké době propojit i jižní cíp Afriky – Namibii, Angolu a Kongo.

Číst dále

Prospěšné využití webu

Reprezentace firmy

Každá společnost potřebuje mít dostatečné příjmy, aby na trhu přežila a mohla se rozvíjet dál. Je k tomu zapotřebí mít dostatek zakázek, protože díky klientům máme příjmy. Proto je výhodné věnovat se marketingu, abychom přilákali nové zákazníky, což samozřejmě znamená nové příjmy. Ovšem je potřeba dát si záležet na tom, jak na veřejnosti vystupujeme, protože jistě chcete mít mezi lidmi dobrou pověst a spokojené zákazníky, kteří Vás rádi doporučí dále.

pracovní pomůcky

Samozřejmě vybudovat dobré jméno nějakou dobu trvá, ale rozhodně to potom stojí za to. Dnes se velká část marketingu odehrává na internetu, protože to je prostředí, kde se pohybuje spousta lidí a my třeba přes reklamu můžeme propagaci směřovat na naši cílovou skupinu. Možností je tu hodně, takže můžeme této sítě využít tak, aby se investované finance projevili na zvýšení příjmů. Nemusíme to zajišťovat sami, protože i u nás jsou firmy zabývající se online marketingem.

Webová stránka

Je výhodné mít na internetu prostor, který může kdokoli kdykoli navštívit a zjistit o naší společnosti něco více. K tomuto účelu je rozhodně výhodné mít vlastní web, protože ten tato kritéria splňuje a když si na něm dáma záležet, tak nás bude opravdu dobře reprezentovat. Na hlavní stránce by měl být úvod, kde popíšeme, čím se vlastně zabýváme a co můžeme zákazníkovi nabídnout.

webová stránka

Následně zde můžeme dát tlačítka, která po kliknutí přesměrují na stránku, kde o dané části bude ještě více informací. Rozhodně by zde nemělo chybět tlačítko pro menu, kde si může každý pohodlně přesunout do části, kterou právě hledá. Právě funkčnost je důležitá a potřebujeme ji hezky skloubit s grafickým zpracováním. Vzhled udělá rozhodně taky hodně. Jak vidíte, tak webové stránky jsou propracovanou záležitostí, a proto bychom jim mělo věnovat dostatečnou pozornost, aby nám dělaly dobré jméno.

Číst dále

Internet s temnějšími konturami

Naprostá většina uživatelů si myslí, že vrcholem internetu jsou vyhledávače jako je například Google, kde mohou s trochou snahy najít prakticky všechno. V tomto se však mýlí, a to hodně. Internet, který můžete prozkoumávat pomocí Googlu nebo Yahoo je jen malým zlomkem, i když vám může připadat obrovský. Daleko více věcí naleznete v jeho temnějších zákoutích, kam se ale jen tak vydat nemůžete. Budete k tomu potřebovat buďto nový prohlížeč (nejčastěji lidé využívají TOR) nebo si stáhnout příslušný upgrade toho stávajícího. Tak či onak, běžně se tam nedostanete.
Naprosto stěžejní pro prohlížení darkwebu je anonymita. Bez toho se do temných chodeb internet určitě nedostanete a pokud ano, budete hodně riskovat. Naštěstí nejnovější verze TORu je natolik uživatelsky příjemná, že si v tomto prohlížeči nebudete muset nic složitě nastavovat. Prostě ho jen nastartujete a jedete.
muž a mikina

Dakrkweb je odhadem asi až stonásobně větší než běžně používaný internet, je tam tedy hodně co k vidění. Můžete tam narazit na běžné stránky, které nejsou ničím zvláštní, ale také na weby, které se vám dokáží vrýt do paměti pěkně hluboko. Mnoho z nich je navíc nelegálních, tudíž už jejich prohlížení může být bráno jako trestný čin. Proto byste měli v darkwebu kráčet velice opatrně, jinak se můžete dostat do problémů .
deep web
Asi jste někdy slyšeli o tom, že se na internetu dá objednat nájemná vražda, drogy nebo třeba zbraně, ale nikdy jste nevěděli, jak to funguje. Funguje to poměrně jednoduše. Stačí jít na příslušné stránky a objednat si jako v klasickém e-shopu. Většinou se platí Bitcoiny nebo jinou virtuální měnou. Jde to samozřejmě pouze na darkwebu, normálně ne. Pokud byste však takové stránky chtěli navštívit, a to třeba i jen ze zvědavosti, mějte na paměti, že mnoho z nich je falešných a jsou provozovány policejními složkami.

Číst dále

Jak koupit Bitcoin a obchodovat s dalšími kryptoměnami

Zvažujete koupi této měny nebo případně jiné podobné kryptoměny? Nevíte jak začít? My se vám dnes představíme jednoduchý způsob, jak si celkem snadno tuhle internetovou měnu obstarat. S obchodováním můžete začít třeba okamžitě! Ale pozor, ne vždy se tato investice může vyplatit.

blondýna s bitcoinem.jpg

Kryptoměnová burza

Směnárny s virtuální měnou fungují úplně stejně jako kterákoliv směnárna. V první řadě si musíte založit účet v kryptoměnové směnárně a podle aktuálního směnného kurzu můžete začít nakupovat měnu.

Jak to vůbec chodí v takové virtuální směnárně?

· Začněte tím, že si založíte účet (u většiny směnáren je založení účtu zdarma)

· Následuje verifikace, která zabere asi 5 minut. Tato operace je důležitá, pokud chcete později zvýšit limit pro obchodování

· Nakonec už jenom nakoupíte kryptoměnu za České koruny

Zabezpečte si své úspory

Nedílnou součástí obchodování je zajistit, aby vaše vydělané peníze byli v bezpečí. Nejlepší způsob, jak vaše peníze ochránit je pomocí speciální peněženky, který je imunní vůči hackerům a i když například dojde k její ztrátě nebo odcizení, můžete jí zpět obnovit pomoví unikátního kódu, které znáte pouze vy.

držení bitcoinu.jpg

Znáte pool? Aneb větší šance, jak můžete získat měnu

Můžete se zařadit do tzv. poolu. Jsou to jednotlivá centra, které jsou určeny právě pro těžbu bitcoinu. Na základě výkonu celého centra se pak výdělek rozpočítává podle toho, jaký těžař kolik výkonu v rámci celé transakce poskytnul.

Názvy, se kterými se můžete při obchodování setkat

· Power cost = cena elektrické energie

· Hash Rate = výkon vašeho zařízení, se kterým těžíte

· Pool fees = podíl v poolu

· Block reward = odměna za blok

· Hardware cost = cena, za kterou jste koupili svůj hardware

Obchodovat můžete kdykoliv

S kryptoměnami můžete obchodovat doslova 24/7. S kryptoměny můžete tedy obchodovat a spekulovat o jejich růstu, nebo poklesu ceny kterýkoliv čas a to i během víkendu.

Číst dále