Jak koupit Bitcoin a obchodovat s dalšími kryptoměnami

Zvažujete koupi této měny nebo případně jiné podobné kryptoměny? Nevíte jak začít? My se vám dnes představíme jednoduchý způsob, jak si celkem snadno tuhle internetovou měnu obstarat. S obchodováním můžete začít třeba okamžitě! Ale pozor, ne vždy se tato investice může vyplatit.

blondýna s bitcoinem.jpg

Kryptoměnová burza

Směnárny s virtuální měnou fungují úplně stejně jako kterákoliv směnárna. V první řadě si musíte založit účet v kryptoměnové směnárně a podle aktuálního směnného kurzu můžete začít nakupovat měnu.

Jak to vůbec chodí v takové virtuální směnárně?

· Začněte tím, že si založíte účet (u většiny směnáren je založení účtu zdarma)

· Následuje verifikace, která zabere asi 5 minut. Tato operace je důležitá, pokud chcete později zvýšit limit pro obchodování

· Nakonec už jenom nakoupíte kryptoměnu za České koruny

Zabezpečte si své úspory

Nedílnou součástí obchodování je zajistit, aby vaše vydělané peníze byli v bezpečí. Nejlepší způsob, jak vaše peníze ochránit je pomocí speciální peněženky, který je imunní vůči hackerům a i když například dojde k její ztrátě nebo odcizení, můžete jí zpět obnovit pomoví unikátního kódu, které znáte pouze vy.

držení bitcoinu.jpg

Znáte pool? Aneb větší šance, jak můžete získat měnu

Můžete se zařadit do tzv. poolu. Jsou to jednotlivá centra, které jsou určeny právě pro těžbu bitcoinu. Na základě výkonu celého centra se pak výdělek rozpočítává podle toho, jaký těžař kolik výkonu v rámci celé transakce poskytnul.

Názvy, se kterými se můžete při obchodování setkat

· Power cost = cena elektrické energie

· Hash Rate = výkon vašeho zařízení, se kterým těžíte

· Pool fees = podíl v poolu

· Block reward = odměna za blok

· Hardware cost = cena, za kterou jste koupili svůj hardware

Obchodovat můžete kdykoliv

S kryptoměnami můžete obchodovat doslova 24/7. S kryptoměny můžete tedy obchodovat a spekulovat o jejich růstu, nebo poklesu ceny kterýkoliv čas a to i během víkendu.

About the Author