Internet s temnějšími konturami

Naprostá většina uživatelů si myslí, že vrcholem internetu jsou vyhledávače jako je například Google, kde mohou s trochou snahy najít prakticky všechno. V tomto se však mýlí, a to hodně. Internet, který můžete prozkoumávat pomocí Googlu nebo Yahoo je jen malým zlomkem, i když vám může připadat obrovský. Daleko více věcí naleznete v jeho temnějších zákoutích, kam se ale jen tak vydat nemůžete. Budete k tomu potřebovat buďto nový prohlížeč (nejčastěji lidé využívají TOR) nebo si stáhnout příslušný upgrade toho stávajícího. Tak či onak, běžně se tam nedostanete.
Naprosto stěžejní pro prohlížení darkwebu je anonymita. Bez toho se do temných chodeb internet určitě nedostanete a pokud ano, budete hodně riskovat. Naštěstí nejnovější verze TORu je natolik uživatelsky příjemná, že si v tomto prohlížeči nebudete muset nic složitě nastavovat. Prostě ho jen nastartujete a jedete.
muž a mikina

Dakrkweb je odhadem asi až stonásobně větší než běžně používaný internet, je tam tedy hodně co k vidění. Můžete tam narazit na běžné stránky, které nejsou ničím zvláštní, ale také na weby, které se vám dokáží vrýt do paměti pěkně hluboko. Mnoho z nich je navíc nelegálních, tudíž už jejich prohlížení může být bráno jako trestný čin. Proto byste měli v darkwebu kráčet velice opatrně, jinak se můžete dostat do problémů .
deep web
Asi jste někdy slyšeli o tom, že se na internetu dá objednat nájemná vražda, drogy nebo třeba zbraně, ale nikdy jste nevěděli, jak to funguje. Funguje to poměrně jednoduše. Stačí jít na příslušné stránky a objednat si jako v klasickém e-shopu. Většinou se platí Bitcoiny nebo jinou virtuální měnou. Jde to samozřejmě pouze na darkwebu, normálně ne. Pokud byste však takové stránky chtěli navštívit, a to třeba i jen ze zvědavosti, mějte na paměti, že mnoho z nich je falešných a jsou provozovány policejními složkami.

About the Author