Tradiční spořivé vytápění

V dnešní moderní době už můžete svá obydlí vytápět různými způsoby. Čím dál tím častěji se prosazuje vytápění pomocí solárních panelů, ale do módy se znovu vrací i vytápění pomocí sálavých krbů. Ty jsou vhodné hlavně do rodinných domků, ale za jistých podmínek se dají tyto krby využívat i v činžovních bytech. Pro panelová obydlí jsou naopak naprosto nevhodné.

květiny u krbu

Vysoký účinek

I když tomu možná nebudete věřit, ale vytápění pomocí sálavého krbu je skutečně vysoce účinné a efektivní i v silných mrazech. Je však nutné mít teplovodní, respektive teplovzdušný systém na vysoké úrovni. Pouze tak se vám podaří vytopit všechny místnosti přesně podle vašich představ. Pokud je v domě ještě jiný zdroj tepla a jste s ním spokojeni, můžete krb využívat pouze v jedné místnosti, třeba v obývacím pokoji. Nejenže dokáže místnost dokonale vyhřát, ale zároveň působit i dekorativně. Koneckonců, asi každý krb vypadá lépe něž běžné žebrované topení. A to i v domácnostech vytvořených v modernistickém stylu. Mírnou nevýhodou může být mírně pomalý nástup topného efektu, který může trvat i několik desítek minut, zvláště když má dům velké místnosti.

Úspory

Koupit krb se vám vyplatí i co se týče nákladů. Počáteční investice může být trochu vyšší, zvláště u vysoce kvalitních typů, ale vložené peníze se vám během několika let rozhodně vrátí. Vytápění pomocí plynu nebo dokonce elektřiny není příliš levné, a zvláště u větších obydlí se to může dost prodražit. Palivo ve formě dřeva je naopak cenově daleko dostupnější. Navíc díky akumulaci není potřeba ho používat příliš mnoho.
oheň v krbu

Šetřete přírodu

Na rozdíl od jiných způsobů vytápění, je topení dřevem velice ekologické. Kvalitní dřevo neobsahuje žádné chemické příměsi, které by se mohly dostat do vzduchu. Dobré dřevo při hoření primárně vylučuje vodní páru a oxid uhelnatý. Ten však v marginálním množství, které v žádném případě nemůže žádným způsobem životní prostředí zatížit.

About the Author