S chlorem nejsem kamarád, do bazénu volím kyslíkové tablety

Už jen pomyšlení na to, že ve vodě je chlor nás přivede k totálnímu odporu do vody vůbec smočit prst, natož si užít bazén, který je tak na dosah. Ani možnost pomyšlení, že je to jediné dostupné osvěžení v naší blízkosti, nás nepřiměje skočit do něj a překonat ten odpor v myšlenkách. Pak rozhodně budou vhodným sortimentem pro nás tablety s vysokou koncentrací látky, která je v podobě aktivního kyslíku. Jejich výhodou je, že se nemusíme obávat žádné další jiné složky, která by byla přidána na úpravu vody v bazénech nebo vířivkách. Tím samozřejmě nehrozí žádné pálivé oči z vody nebo snad nežádoucí vůně po chloru. Naše koupání je nyní ideální pro naše vodní radovánky.
relax na vodě.jpg

Oblíbená bazénová chemie

Každý z nás má právo volby, a pokud mu nevyhovuje chlorová chemie, tak může použít kyslíkové tablety do bazénu. Dnes již patří do standardní kategorie pro bezproblémovou údržbu. Samozřejmě, že v podání například s vločkovacími tabletami mají daleko větší šanci v zachycení nečistot, které se rozhodly sídlit v našem bazénu. Potvůrky okem vidět nejsou, a přesto dokážou udělat pěknou paseku. Tyto podpůrné čističe se rozhodně nevyplatí v obchodě přehlížet. Díky nim je zajištěna delší životnost našich zahradních bazénů a také čistá, kvalitní koupel.
malý plavec.jpg

Práce s nimi je snadná

Jsou nedrobivé a upravené do pevného tvaru, takže vlastně práce není nijak složitá. Tablety v žádném případě nepatří přímo do bazénu. Nesmí přijít do přímého styku se stěnou nebo dnem bazénu, ale také není vhodné se setkat s plavcem, který by si šel zaplavat. Mají své místo, kam patří a tím je plovák nebo určený dávkovač, případně skimmer. Také se doporučují ochranné rukavice při jakékoliv manipulaci s nimi. Dávkovat se mohou těsně před vykoupáním a budou se postupně uvolňovat. Přesto je lepší plovák vyjmout těsně před tím, než jdeme relaxovat a koupat se. Je to z také tak trochu z důvodu toho, abychom se nesetkali s uvolněným přípravkem. Nesmíme zapomenout mít stále pod kontrolou hodnotu pH vody, která je také dost důležitá pro naše bezproblémové vodní radovánky.

About the Author