Roboti a zaměstnání

Každé zaměstnání má na tomto světě nějakou úlohu. Kdyby ho nebylo potřeba, tak by vůbec neexistovalo. Důkazem je už to, že kdysi existovalo tolik zaměstnání, která už nyní neexistují, protože se přešlo na modernější způsoby a nebylo takových lidí hold potřeba. Hodně lidí tak muselo vyměnit práci a začít pracovat jinde, ale dostali třeba odstupné v pěkné výši, protože za to jednoduše nemohli, že se doma modernizovala. Navíc nikdo nemůže počítat s tím, že zrovna jeho práce nebude za pár let potřeba a že krachuje kvůli tomu, že se hold vymyslelo plno nových věcí a nebude takových lidí potřeba.

robot

To opravdu nikdo předem říci nemůže, a proto nikdo ani nepočítá s tím, že by ho mohli z práce vyhodit a mohl by o práci přijít kvůli modernizaci. Tak to ale chodí a většinou se zaměstnanci už regulují, když nejsou potřeba a dělá to za ně stroj. To se děje poměrně běžně, ale stejně bude vždy potřeba pár lidských rukou a mozků, aby vše fungovalo tak, jak má, proto nás roboti nikdy nemohou plně nahradit. Není to ani logické, zas tak se to neposune a pokud ano, tak rozhodně ne tak rychle.

robot

Roboti už v dnešní době toho dokážou dost. Jsou například kavárny, kde vám udělá kávu nebo drink robot, vy si jen vyberete, jaký chcete a robot vám ho udělá. V podniku nikdo jiný není a vy tam jste čistě jen s robotem. Drink pak sice stojí více peněz, ale rozhodně to je super zážitek si vyzkoušet, jaké to je být obsloužen robotem. Je to fascinující, co všechno jsme schopní jako lidé vyrobit a na co jsme schopní přijít. Nikdy nás roboti ale plně nenahradí. Dobrý příklad je například u vojáka, kterého robotem nahradit nemůžete. Zatím. Vojáci jsou posíláni na zahraniční mise Armytrika a hold musí plnit rozkazy, což by se mohlo v budoucnu změnit, ale zatím nemáme ještě tak chytrého robota, aby se mohl sám za sebe rozhodovat, co při takových misích dělat a jak se chovat.

About the Author