Horka jsou spojena s nehodami

Když se budeme bavit jen o venkovních bazénech ve vedrech, které nás letos tak sužují, potom je dobré si přeříkat zásady a pravidla, která by se měla dodržovat!
Vedro na člověka nepůsobí nejlépe.
Jen si představte, jak musíte ve vedru jenom projít pár metrů k bazénu, abyste se osvěžili. Sálavé horko Vás dokáže docela vysušit i během pár minut, než se zchladíte ve vodě. A Vaším úkolem je navíc starost o bazén a vodu v něm. Když jen něco málo zanedbáte, může vzniknout nepříjemný problém!
listy na hladině.jpg
Proto nesmíte zapomenout na několik úkonů, které jsou dost důležité! Každé znečištění může totiž přerůst v potíže, které mohou zavinit špatný zdravotní stav všech koupajících se.
· Pravidelné čištění vody od větévek a listínení zanedbatelné. Víte, kolik neviditelných breberek usazených na větvičkách a listech se může začít ve vodě množit, nebo rozkládat?
· Pravidelné čištění vody s pomocí bazénové chemie je podstatné! Když po koupání Vaše kůže svědí, nebo oči pálí, něco není v pořádku!
· Pokud se dostane do filtrace něco, co tam rozhodně nemá být, přestane být voda průzračně čistá! Je proto důležité mít filtraci zabezpečenou kvalitním poklopem, který nehrozí ani úrazem. Vystouplý kousek jeho části může pár nepříjemných zranění způsobit snadno. Dokonce je nutné myslet i na to, že ve vedru je poklop rozpálený. Nešlápněte na něj!
Vy jste jenom člověk, kterého začne ovládat nesnesitelné horko, a proto se mu nechce ani myslet, natož něco dělat. Ale to je špatně. Vy se o bazénovou vodu postarat musíte! A to i v sužujících vedrech. Vy musíte myslet. Vy musíte dodržovat pravidla péče o bazén. Ať se děje, co se děje.
kulatý poklop.png
Nenechte se ovládnout horkem.
To abyste snad raději ležel v bazénu celý den a večer začal s péčí o bazén, aby Vám horkem nevyměkl mozek! A hned brzy ráno, než vyjde slunce, začal s další kontrolou. S prvními paprsky slunce Vám do bazénu naskákají lidé, kteří nemají ani povědomost o tom, že by jim mohla zakalená, nebo jinak závadná voda uškodit!
Horko může škodit kdykoliv. My jsme si tu ale povídali jenom o bazénu! Co teprve nemocní lidé, řidiči, příroda, a podobné věci! Na ně také nepůsobí nejlépe.

About the Author