Led žárovka GU 10 se do obývacího pokoje rozhodně hodí

Tento pokoj budeme zařizovat tak, aby se zde cítili všichni dobře. Je to místo, kde se setkáváme s rodinou nebo partnerem, kde tak trochu lenošíme, vzděláváme se, sledujeme televizi, ale také tu přijímáme hosty. Ačkoliv se to někomu může zdát příliš přehnané, osvětlení by zde mělo být úměrné potřebám. Pouhé jedno centrální světlo, bez regulace, bude znamenat tak trochu problém.

led žárovky

Vůbec se nemusíme bát, vybavit tuto místnost vícero osvětlením, tak aby bylo příjemné pro všechny. Neměla by zde chybět čtecí lampa, pro navození intimní atmosféry se bude hodit například lampa s regulací světla, police nám mohou osvítit LED pásky a nemusíme je vlastnit pouze v jedné barvě a obrazy, dekorace nebo další umělecké artefakty krásně osvítí bodové osvětlení. Že je to moc svítidel a kdo ví, jak pak dopadne účet za elektřinu? Ano svítidel je zde dostatečné množství, a pokud se vybaví LED žárovkami, tak rozhodně to nezruinuje naše konto.

lehké světlo

Bodová svítidla

Jejich jednoduchá instalace a u některých možnost i vyklápění, je ideální pro zvýraznění některé části místnosti. LED žárovky jsou přímou náhradou za halogenové bodové. Často se jim říká bodovky. Díky tomu, že jsou náhradou, tak se skutečně nemusí dělat přestavba svítidla. Například LED žárovka gu 10 má stejnou patici jako byly u předešlých typů. Jen je zkrátka úspornější a má vysokou svítivost. Dokonce když jí pořídíme vestavný rámeček, tak z ní uděláme skutečně nádherné a luxusní svítidlo. Její další a velké plus je, že když se rozsvítí, tak ihned se rozzáří do plného výkonu a neproblikává. Je to také dané tím, že většinu energie přemění na světlo a ne na teplo, jak jsme byli zvyklí u klasické žárovky. Tím se zase nepřehřívá a bude přirozeně svítit.

malá světýlka

Jak vnímáme světlo:

Teplé bílé světlo – je pro nás útulné a velmi příjemné, zkrátka přirozené.
Neutrální bílé světlo – povzbuzující, takže nás jakoby podporuje v nějaké činnosti.
Denní bílé světlo – tak to potřebujeme k naší koncentraci a pohodě.
Světlo je něco, co je pro nás přirozené a nová technologie nám umožňuje jej přinést do našich domovů. Pořizovací cena sice může být vyšší, ale rozhodně nám vydrží pěknou řádku let.

About the Author