Jack Daniels v Evropě

Jeden z nejznámějších výrobců lihovin a vína byl minulý týden velmi v pozoru, když se Mexiko rozhodlo uvalit 25% sazbu na dovoz burbonu v reakci na uvalení dovozních cel na kovy ze strany nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Samotná Evropská unie uvedla, že bude reagovat tím, že zavede poplatky. Bohužel se jedná o choulostivou situaci, kterou můžeme sledovat již několik měsíců. Může se zdát, že když se každý následující den ráno probudíme, věci naberou úplně jiný spád. Něco takového tvrdí dokonce i ředitel společnosti Brown – Forman v rámci konference ohledně výsledků za čtvrté čtvrtletí.
jack daniels whisky
Brown – Forman získává totiž jen polovinu svých příjmů právě ze Spojených států, přičemž Evropa představuje pouze čtvrtinu veškerých zisků. Takové Mexiko a Kanada tvoří pouze 1% čistých prodejů. Akcie společnosti, která sídlí v Kentucky byly na své nejnižší hodnotě za posledních 7 let, přičemž se odpolední obchodování snížilo skoro o 7%. Pan Varga uvedl, že společnost získala větší flexibilitu při řešení obchodních rizik tím, že přesunula všechny možné zásilky na trhy, kde má vlastní distribuční síť, než aby se spoléhala na distributory třetích stran.
Jakmile se vyloučily dopady dalších možných sazeb, očekávala společnost akciové zisky v rozmezí od 1,70 do 1,85 dolarů a to na začátku roku 2019. Čistý zisk ale naopak klesl k 30. 4. 2019 na 23 centů za akcii, kdežto v loňském roce činil zisk 30 centů za akcii a to ve stejný čas. Čistý prodej naopak vzrostl o 5,6%, což je v přepočtu 733 miliónů dolarů. Samotní analytici očekávali zisky společnosti v hodnotě 22 centů za akcii při tržbách, které byly okolo 755,5 miliónů dolarů.
láhve jack daniels
Co nás ještě do budoucna potká, to ukáže až sám čas. Rozhodně tato problematika bude nadále pokračovat a my díky tomu budeme moci dále sledovat, jak se vše bude postupně vyvíjet.

About the Author