Rubrika: Ekonomika

Loňské teroristické útoky stály britskou ekonomiku 3 miliardy liber


Studie provedená společností RAND Europe se zabývala účinky terorismu na růst HDP v celé EU a využívala ekonometrické modelování k odhadu možných dopadů útoků na hospodářství. Výzkumní pracovníci zjistili, že zatímco nákupní návyky spotřebitelů zůstaly po útocích v zásadě nezměněné, investice vykazovaly sestupný trend částečně proto, že lidé nestaví do popředí svých zájmů úspory do budoucna, nýbrž žijí spíše daným okamžikem.
dvacet liber.jpg
Vlivem teroristických útoků se může změnit rovněž ekonomické chování jednotlivých společností a nižší investice a podnikatelské výdaje se následně projevují v hospodářské produkci.
nitkový kříž.jpg
Údaje ukázaly, že pět teroristických útoků, k nimž došlo ve Spojeném království v roce 2017 ve Westminsteru, Manchesteru, na londýnském mostě, Finsbury Parku a Parsons Green, potenciálně vedlo k ekonomické ztrátě ve výši 3,5 miliard eur z HDP. Výzkum rovněž ukázal, že druhou největší ztrátu za posledních 12 let utrpěla Francie, a to ve výši 43 miliard eur, následovaná Španělskem, které přišlo o 40,8 miliard eur. Celkové náklady v rámci EU v letech 2004 až 2016 se odhadují na 180 miliard eur. RAND Europe také uvedla, že značný dosah teroristických útoků prostřednictvím velkého počtu médií a kanálů podstatně navyšuje počet lidí a společností, které by mohly být útoky psychicky zasaženy, což se promítlo i do jejich ekonomického chování.
kabina telefonní budky.jpg
Marco Hafner, hlavní ekonom RAND Europe, který analýzu vedl, uvedl: „Průzkum vysílá jasnou zprávu, že teroristické útoky mohou vést k řadě psychologických efektů, které způsobují, že lidé a podniky mění své ekonomické chování. Někteří lidé například přestávají vytvářet plány do budoucna a žijí více okamžikem. Tyto efekty mohou mít vliv na spotřebu a spoření, konkrétně na nárůst spotřeby a omezení spoření a míry investic jednotlivých společností. Konečným výsledkem jsou pak ekonomické ztráty po celé Evropě.“

Číst dále

Od koho si lze půjčit?

Pokud se člověk ocitne ve finanční tísni, nemá to věru snadné a není mu co závidět. Nemá totiž nejednou nejen na rozhazování, ale třeba ani na to, co k lidskému životu neodmyslitelně patří a bez čeho se nedá za žádných okolností obejít. A není nic divného na tom, že jakmile se takové potíže objeví, hledá člověk cestu, jak se z nich dostat. Uvažuje o čemkoliv, co by mu mohlo nějaké ty finance přinést. A nejednou dospěje ke zjištění, že asi bude nejlepší si vzít půjčku.

Půjčení si peněz v těžkých časech není nic nenormálního. Dnes a denně se ti, kdo se ocitli v tísni, rozhodují, že si nějakou tu půjčku vezmou, a pokud si při tom počínají rozumně, nelze jim to mít za zlé. Řeší tím totiž sice své současné problémy na úkor svých budoucích příjmů, z nichž budou muset splácet, ale je to často daleko rozumnější rozhodnutí, než pro nedostatek peněz přestat platit a dostat se do pozice neplatičů, jež může člověku ještě daleko více zkomplikovat život.

indické rupie

A kterou půjčku si lidé, jimž se nedostává peněz, berou? Klidně kteroukoliv z těch, jež jsou jim dostupné. Jenže taková dostupnost klesá úměrně problémům, jež člověk má. A ten, kdo vězí až po uši v ekonomických těžkostech, tak nemá na výběr. A jeho volbou se obvykle stává hypotéka bez registru Hypotekybezregistru.cz, jež je často tou poslední možností, jak si půjčit. Zatímco se totiž u jiných půjček prokazuje bonita žadatelů jenom složitě, tady to nebývá zase až takový problém. Kdo má nějakou nemovitost a aspoň nějaké příjmy, uspěje.

peněženka s bankovkou

Díky schopnosti splácet spojené s možností nabídnout nebankovní společnosti nemovitou zástavu je prakticky jisté, že člověk takovou všestranně výhodnou hypotéku získá a dá si s její pomocí své věci do pořádku. A dotyčný tu může získat i hodně peněz s klidně i dlouhou dobou splácení a skvělým úročením. Což se mu často jinde nepoštěstí.

Číst dále

Nechte si ušít úvěr na míru, rozdíl pocítíte okamžitě

Jaká hypotéka je ze všech nejlepší? Přece taková, která vám padne jako ulitá. A taková může být jen ta, která je vám ušitá na míru, podle vašich představ, a především podle vašich finančních možností. Lidé jsou různí, a přitom podmínky, které musí při žádosti o úvěr splnit, bývají často stejné, jenže životní situace se liší, a každý z nás má jiné možnosti. Právě proto je nezbytné hledat cesty, jak to udělat, abyste dosáhli na své sny a splnili podmínky dané zákonem. Ovšem pozor, v tom, co je nezbytné udělat, a v tom, co po vás požadují v bance, může být mnohdy velký rozdíl. A ten rozdíl tvoří často nepřekonatelnou bariéru mezi lidmi a penězi, o které mají žadatelé zájem. půjčka, bankovky v ruceTakže pokud i vy máte potíže s bonitou, přestože váš plat je průměrný, a trápí vás časté potíže se zápisy v registru, běžte tam, kde jsou ochotní se takovým věcem přizpůsobit, kde umí pracovat se specifickými situacemi. Nabídku šitou na míru vašim možnostem a potřebám získáte jistě v nebankovní společnosti. Neváhejte se na jednu takovou bez obav obrátit. Navíc, tyt půjčky mají i mnohé další výhody, které vám určitě přijdou vhod. Lidé si je totiž volí nejen proto, že nabízejí vstřícné úvěry, ke kterým se řadí třeba hypotéka bez doložení příjmu, ale také proto, že tyto úvěry jsou nezvykle rychlé a nebudou vám klást do cesty zbytečně mnoho překážek. Máte nižší příjem?finanční krize, červená šipkaV tom případě se vám bude hodit dlouhá doba splatnosti až třicet let, díky které se splátky rozloží do mnoha malých částek. Máte potíže s registry? Pakliže je zřejmé, že budete poctivě splácet, registry mohou jít stranou a nemusíte čekat na to, až záznam zmizí. http://www.rozhlas.cz/vysocina/zpravy/_zprava/sluzby-home-credit-a-ceske-pojistovny-zmizi-z-pobocek-post–1774871 Zkrátka vždycky se najde taková cesta, jak vám vyjít vstříc tak, aby byly obě zúčastněné strany spokojené. Jen nezapomeňte na to, že důležitou podmínkou úspěchu v nebankovní společnosti je ručení nemovitým majetkem.

Číst dále

Pojištění vkladů

Když si někdo poctivě vydělá nějaké ty peníze, měl by mít jistotu, že si jich taky bude moci užívat tak, jak se mu samotnému zachce, a tehdy, kdy se mu zachce. Neměl by o ně nějakým nekalým způsobem přijít. A proto můžeme být vděčni evropským i našim politikům, že nám tu před lety zavedli pojištění vkladů. Které sice taky není až tak úplně dokonalé, ale je to přesto dobrá věc. Člověk se díky němu aspoň nemusí bát uložit si svoje úspory na účet, může si být jistý, že ho o ně nepřipraví třeba krach banky.

kurs dolaru

Ze zákona tak má každý střadatel nárok na to, aby mu pojistitel vyplatil jeho peníze v případě, že se jeho finanční úřad dostane do platební neschopnosti. Sice ne všechny, ale jen v přepočtu nanejvýš sto tisíc eur, jenže to je teď vedlejší, protože obyčejní lidé si víc peněz stejně sotva kdy našetří. Aspoň tedy z poctivé výplaty těžko.

Jakmile tak rozhodne Česká národní banka nebo náš nebo zahraniční soud o neschopnosti některé finanční instituce plnit své závazky vůči vkladatelům, má vkladatel nárok na to, aby mu byly jeho úspory, o něž tu přišel, nahrazeny až do zmíněné výše. Do sedmi dnů od zmíněného termínu musí toto vyplácení začít, pouze v některých případech je tato lhůta prodloužena na maximálně patnáct dní. A člověk musí dostat to, na co tu má nárok, v našich korunách.
finanční grafy

Má se tak stát. A pokud by se tak nestalo, má člověk kontaktovat Garanční systém finančního trhu, aby neriskoval, že budou jeho nároky nakonec promlčené. Což by se stalo po uplynutí tří let.

Člověku tak stačí jenom vybrat si takový účet nebo jiný finanční produkt, na jaký se tohle pojištění vztahuje. A má klid. Nikdo ho tam o jeho peníze nepřipraví.

Jenom mu je tam postupně sežere inflace. Protože proti té nás jaksi pojistit zapomněli. A nezdá se, že by se někdo nějak snažil, aby tomu bylo někdy v budoucnu jinak.


Číst dále

Zrušte daň z nabytí nemovitosti, je nemorální!

Senát chce zrušit daň z nabytí nemovitých věcí tak, aby byly od daně osvobozeny prodané byty v rodinných domech.

Pozměňovací návrh na zrušení daně přišel od senátního hospodářského výboru. Na této dani z nabytí nemovitosti vybral v loňském roce stát více než třináct a půl miliardy korun. Rok před tím to bylo dvanáct a půl miliardy.

zákony u kladiva

Při schvalování novely zrušení této dani z nabytí nemovitosti navrhovala Sněmovně již ODS. Někteří senátoři v rámci květnového jednání označili tuto daň dokonce jako nemorální.

Částka, které se rovná daň z nabytí činí čtyři procenta. Do konce roku 2015 ji platil prodávající, od roku 2016 ji pak platí kupující.

Podle dostupných informací trvá předseda hospodářského výboru Vladislav Vilímec z ODS na zrušení této daně. Právě podle něj je zcela nepřijatelná a nemorální, protože si ji ve většině případů musí lidé platit již z příjmů, které byly zdaněny právě daní z příjmů. To znamená, že tato částka je v podstatě zdaněna dvakrát, a to by se nemělo stávat. Další ze senátorů z toho usuzuje, že danění peněz již jednou daněných je trestem pro lidi, kteří myslí na svoji budoucnost a chtějí si pořídit vlastní bydlení.
korunky u domku

Senátoři dále uvedli, že se v podstatě jedná o lenost finančního úřadu, který neplní své povinnosti a obírá tak kupující, protože od kupujících je již, z podstaty úkonu, mnohem snazší vymáhat tyto částky.

Podle analýzy ministerstva financí by však na základě zrušení stát přišel o více než šest miliard korun v letošním roce.

Poslanec za ANO Karel Raise pak navrhuje tedy, aby byly osvobozeny od daně z nabytých nemovitých věcí pouze první prodeje bytů v rodinných domech. V aktuální úpravě zákona je zaneseno pouze osvobození od této daně pouze v případě, že první úplatné nabytí rodinného domu nebo bytu v bytovém domě, nikoli však bytu v rodinném domě. Rodinný dům je specifikován tak, že v něm mohou být nanejvýš tři byty, následně je to již bytový dům.

 

Číst dále

Najděte tu pravou půjčku


Každý má nějaký sen. Sen, jehož splnění závisí na financích. Patříte mezi osoby s průměrnými příjmy, i když máte dvě zaměstnání. Běháte z jednoho do druhého, utrhujete si od svého pohodlí, víkendy věnujete práci a v konečném výsledku ušetříte sotva pár korun, kterými nedokážete pokrýt ani výdaje, které byly neplánované a neočekávané.
mince na dlani

Chcete své rodině dopřát alespoň nějakou společně strávenou dovolenou a odpočinout si, ale Váš život Vám tyto plány rychle zkazí nějakou neočekávanou událostí. Onemocníte a těžko ušetřené peníze musíte použít k úhradě běžných měsíčních nákladů a léků. To je opravdu velice nemilé. A ještě horší je, že zlomená noha nesroste za pár dní, takže doba nemoci se protáhne na měsíce. Neštěstí chodí po lidech, ne po horách.
nacpaná peněženka


A najednou, aniž byste to čekali či předpokládali, přijde další rána. Pračka přestala prát, auto se rozbilo a nutně potřebuje opravit, děti potřebují na nové boty, protože ze starých vyrostli a ještě je nutné zaplatit školní výlet. Sedíte s hlavou v dlaních a vzdycháte, nevíte, jak situaci úspěšně vyřešit. Hladina stresu stoupá, Váš tlak také, kdyby to šlo, pouštíte ušima páru jako papiňák, nebo chcete alespoň brečet, ale to Vaše problémy nevyřeší.
pěstování peněz


Stop! I takový problém se dá řešit elegantně, rychle a účinně. Najděte si tu pravou půjčku, která za Vás vše vyřeší, Vy budete v klidu, vše ve správný čas zaplatíte a ještě můžete objednat a zaplatit zahraniční dovolenou pro celou rodinu u moře. Navíc, tu pravou půjčku můžete splácet až později, když už nebudete nemocní a budete schopní zase vydělávat. A co, kdybyste znovu onemocněli, nebo se rozbilo něco dalšího? Nevadí, stačí si odložit splátky, prodloužit dobu splácení a splátky snížit, a když se něco dalšího rozbije, jednoduše si navýšíte půjčenou částku. A hned je vše elegantně, efektivně a bez stresu vyřešeno.


Číst dále

Konečně dokonalé řešení každého finančního problému

Velká spousta lidí je stále zvyklá se v případě nedostatku hotovosti obracet na banky. Ovšem banky mají opravdu velkou spoustu požadavků a také nejrůznějších podmínek, které jen málokdo dokáže splnit. Kromě toho, že nejprve musíte přijít na pobočku Vámi vybrané banky a doložit velkou hromadu dokladů a potvrzení, také musíte projít bankovním a nebankovním registrem, kde stačí, aby byl pouze jediný opravdu téměř bezvýznamný záznam, a všechno je ztraceno. Vaše žádost bude zamítnuta a Vy tak přijde o drahocenný čas strávený vyřizováním a ještě se nedočkáte žádného výsledku.
úvěrová tíseň.jpg

Ale i tak nemusíte zout, protože Vám dnešní finanční trh nabízí i jiné možnosti. Co Vám říká název americká hypotéka? Že už jste někdy tento název slyšeli, ale ovšem jde o řešení Vašich finančních problémů, které je opravdu spolehlivé a dostupné pro každého. Tento druh úvěru je v první řadě bezúčelový, a proto lze peníze získané touto cestou použít opravdu na cokoliv a to dokonce i na vyplacení exekuce, čímž se dostáváme k další velké výhodě, kdy nevadí, že máte záznam v bankovním nebo nebankovním registru.

Tak co tomu říkáte? A to stále ještě nejsou všechny výhody americké nebankovní hypotéky. Další velkou výhodou je úspora Vašeho času. Kvůli získání tohoto druhu úvěru nemusíte nikam chodit, ale můžete si jej vyřídit z pohodlí Vašeho domova.
sedmdesát eur.jpg

Stačí jen sednout k počítači a vyplnit formulář. Jistě i vy budete s tímto řešením Vašich finančních starostí spokojeni. I Vy najdete konečně řešení. Je to opravdu tak jednoduché. Jen se obrátit na specialistu v tomto oboru, který Vám ve všem poradí a vyjde maximálně vstříc ve vašich požadavcích. Přesvědčte se o kvalitách tohoto nebankovního produktu i Vy sami. Stačí si jen na internetu přečíst reference a budete si jisti, že jste našli toho správného partnera a to dokonalé řešení Vašich starostí. A to se přece vyplatí.

Číst dále

Podnikejte s naší podporou

Kariéra soukromého podnikatele s sebou nese velká rizika, ale také možnost mnohem vyššího příjmu, než byste získali v běžném zaměstnání. Velmi nepříjemné je však to, že vaše příjmy jsou nepravidelné a nemůžete se každý měsíc spoléhat na to, že dostanete konkrétní částku v daný den. Každý měsíc ale máte povinnost zaplatit celou řadu účtů. Nájemné, energie, reklamu a platy vašich zaměstnanců.
brunetka v kanceláři.jpg
Občas je nutné sáhnout po některém z úvěrů. Mnohem častější byla tato potřeba v době, kdy jste začínali podnikat. Dnes máte mnoho půjček, kterým ještě běží doba splatnosti a zatěžují vás každý měsíc nepříjemnou výší splátky. S hypotékou bez doložení příjmu je můžete snadno refinancovat. Nemusíte se lekat názvu, nejedná se o účelový úvěr, který byste museli použít na potřeby související s vaším bydlení. Za úvěr pouze ručíte některou z vašich nemovitostí, ale použití je zcela bez nutnosti dokládat účelovost. Vy jej můžete použít jako nástroj, který vás zbaví nepříjemných měsíčních splátek. Všechny úvěry zaplatíte najednou a zůstane vám pouze nový. Novou úvěrovou smlouvu můžete dohodnout na mnohem více měsíců nebo dokonce let. Delší splácení vám umožní, že částka, která vám odchází každý měsíc z bankovního účtu, se sníží na polovinu, na třetinu nebo třeba i na čtvrtinu současné výše.
ruka s perem na kalkulačce.jpg
Dá vám to příležitost, jak zbývající peníze investovat zpět do vašeho podnikání a pustit se do nových obchodních záležitostí. Stejně tak můžete s novou půjčkou financovat investiční záměr, kde vám chybí potřebná částka do začátku. Financování investičních záměrů se velmi vyplatí. Vyděláte na jejich realizaci desítky nebo stovky procent, ale platíte jen zlomek ve formě úrokové míry za sjednaný úvěr. Úroková sazba se pohybuje už okolo tří nebo čtyř procent. Využijte příležitost k získání snadné a rychlé půjčky.

Číst dále

O peníze si řekněte nám

Začátek vašeho podnikání byl velmi slibný a měli jste nasmlouváno několik zakázek na měsíce dopředu. Vše vypadalo, že se úspěšný start vaší firmě povedl. Bohužel však přišla zanedlouho na trh konkurence s podobným výrobkem. Objednávek začalo ubývat a vy jste se museli začít zajímat o to, jak současnou technologii využít pro nové odvětví. Naštěstí se vám podařilo najít mezeru na trhu.

Již brzy byste mohli začít vyrábět produkt, o který je mezi spotřebiteli velký zájem a musí se dovážet ze zahraničí, což značně zvyšuje jeho cenu. Vy byste tento výrobek mohli na trh uvést za mnohem kratší dobu, avšak vám chybí peníze do začátku. Už jste se svým podnikatelským plánem navštívili několik bank a všude jste dostali zamítavou odpověď.

růžová košile

Zeptejte se u nás! Hypotéky bez registru jsou ideálním finančním produktem pro podporu podnikatelských aktivit. Dokonce se dají využívat i podobně jako kontokorentní úvěr a platit úroky pouze z té části peněz, kterou zrovna čerpáte. V podnikání se finanční toky neustále přelévají, a když se v některé části roku daří méně, neznamená to, že se situace zakrátko nezlepší a že je důvod k ukončení podnikatelských aktivit. Úvěr, který vám poskytneme, vám pomůže nastartovat nové podnikatelské aktivity a brzy budete opět hvězdou https://sport.idnes.cz/zlaty-podraz-nataceni-film-reportaz-rozhovor-jiri-welsch-p3q-/basket.aspx%3Fc%3DA180108_192114_sport-basket_ten v oboru.

Půjčky od nás se vyznačují několika výhodami najednou:
– rychlé vyřízení,
– nízká úroková sazba,
– možnost splácet až třicet let,
– poskytnutí půjčky i se záznamem v registru,
– možnost předčasného splacení.

zabezpečení rodiny

Stále si nejste jisti, že jsme tím pravým poskytovatelem úvěru pro vás? Rádi vás přesvědčíme o opaku. Po vyplnění kontaktního formuláře se vám ozve náš specialista a zpracuje vám nezávaznou kalkulaci. Přesně se dozvíte, jak by vypadal váš úvěr, včetně délky splácení a úrokové míry. Už nemusíte otálet s jeho vyplněním, zabere to jen malou chvíli!

Číst dále

Věřitel, na kterého se můžete spolehnout

Pokud si chcete půjčit peníze, je dobré si všechno opravdu dobře promyslet, protože je tu pro Vás mnoho možností, na které se můžete spolehnout. Mnozí se nechtějí obracet na banky, a to z několika důvodů. Banky totiž nejsou zrovna dvakrát vstřícné, co se schvalování půjček týče. Když tedy nejste ideálním žadatelem, může se velice snadno stát, že se peněz nedočkáte, což nikoho samozřejmě nepotěší. Jestli se tedy nechcete na banky z nějakého důvodu obracet, je vždy dobré vědět, že existují i jiné možnosti, které by se Vám mohly líbit.

dům s garáží

Nebankovní hypotéky jsou něčím, na co se můžete spolehnout i Vy. Jedná se totiž o půjčky, jejichž získání není nějak náročné, navíc si můžete být jistí tím, že se vždy objeví vhodné řešení, které Vám bude ve všem vyhovovat.

Vše se dá zařídit snadno

Věřte tedy tomu, že i Vy můžete získat takovou půjčku, která bude odpovídat všem Vašim představám, a jejíž získání nebude v ničem náročné. Vše se totiž dá zařídit. Nebankovní společnosti jsou mnohem ochotnější a snaží se každému vyjít vstříc, a proto půjčí i jedinci, který by jinde neuspěl nebo již byl na jiném místě odmítnut.

líbivá vila

Pro získání takové půjčky je nutné splnit pouze jedinou podmínku, a to zaručit se nemovitostí. Když tuto podmínku splníte, tak si můžete být jistí tím, že se dočkáte takových možností, které pro Vás budou naprosto ideální, to je jistota. Využijte tedy toho, co tu pro Vás je, a můžete si být jistí tím, že získání ani většího obnosu peněz nebude tak náročné, jak jste si mohli myslet. Zbavte se tak starostí a vyberte si možnost, která bude vyhovovat právě Vám. Rozhodně nebudete muset ničeho litovat.

Číst dále