Efektivní způsob, jak udržet vodu v čistotě

Je to trochu s podivem, ale vlastní koupací plocha na zahradě vás vůbec nemusí přijít na velké peníze. Stejně tak to platí i o přípravcích na dezinfekci vody.

Efektivní způsob, jak udržet vodu v čistotě

Ne každý má vlastní zahradu, ale kdo ji má, ten si může pískat. Tento druh pozemku si totiž můžete přetvořit k vašemu vlastnímu obrazu. Nejedná se pouze o plochu určenou k pěstování rostlinstva či pro dovádění mládeže. I když do jisté míry ano, a to v případě, že se rozhoupete a koupíte si na zahradu koupací plochu. Nemusíte si teď rvát vlasy. Nemusí to být tak drahé, jak si možná myslíte. Ano, klasické zapuštěné bazény mohou stát i stovky tisíc korun, ale o těch teď řeč není. Existují i daleko levnější alternativy, které sice většinou nejsou vhodné na kdovíjaké plavání, ale k ochlazení během parných dní budou více než dostatečné.

Pohoda v bazénu

Nadzemní bazény jsou velice oblíbené nejen v našich končinách. Vzhledem ke své nízké ceně a jednoduché montáži si je dnes pořizuje kde kdo. Nejsou ani moc velké, takže se vlezou na menší pozemek, což je rovněž docela výhoda. Nicméně i tak je potřeba je udržovat čisté, a to v průběhu celé sezóny. K tomuto účelu můžete použít třeba speciální vysavače, které dokáží vyčistit stěny i dno. Nezbytné je i používání bazénové chemie, která je k dispozici v mnoha variacích.

Co se chemických přípravků týče, alespoň těch na čištění vody, tak jednoznačně u nás vedou přípravky na bázi chlóru. I když je chlór docela agresivní, je i dobrou dezinfekcí a snadno se vyrábí. To znamená, že je i docela levný. To je také důvod, proč se používá i takřka na všech veřejných koupalištích. V případě, že vám nevadí si trochu připlatit, můžete si koupit preparát s příměsí aktivního kyslíku. Není sice tak efektivní jako chlór, a proto je nutné ho přimíchat více, ale na druhou stranu nezapáchá ani nedráždí pokožku, což je plus hlavně pro jedince, kteří trpí kožními chorobami.

Sezení u bazénu

Kapitolou samou pro sebe je pak mořská sůl, která není zase až tak drahá, abyste si ji nemohli občas vyzkoušet, ale aby skutečně fungovala tak jak má, je potřeba ji zkombinovat se solonizační jednotkou, a to je rozhodně výdaj navíc.

About the Author