Cvičte. Zhubnete

Nechcete být obézní? Pak začněte držet dietu a samozřejmě by bylo vhodné dát se i do vhodného cvičení. Nemusíte běhat ani jezdit na kole. Jsou i jiné způsoby.

Cvičte. Zhubnete

Je hodně vlastností, kterými by se dalo české obyvatelstvo charakterizovat. Jednou z nich je žel i nadváha. Tou u nás trpí takřka každý třetí muž a skoro každá pátá žena. Na rozdíl o většiny jiných národů jsou tato čísla dosti vysoká. Navíc se za poslední dvě dekády razantním způsobem zvýšil o počet obézních jedinců, což je vyloženě alarmující. Zde už nejde pouze o vzhled, ale hlavně o zdraví. Obezita sice není brána jako nemoc, ale jedná se o bránu k mnoha chorobám, které mohou stejně dobře postihnout tělo i duši.

Dívka ve skoku

Eliminace obezity by tak měla být prioritou pro každého, kdo ji trpí. Většina lidí, jejichž váha už je hodně nadlimitní, má za to, že zhubnout se normálně ani nedá. To samozřejmě není pravda. I ti nejotylejší jedinci mají šanci dostat se zpátky na vhodnou váhu, i když to bude trvat třeba dva roky nebo tři roky. Důležité je vytrvat a nepoddat se.

A co je nutné dodržovat, aby se začalo hubnout? Na tuto otázku je docela jednoduchá odpověď. Hlavní je jíst zdravé a co možná nejméně kalorické potraviny a také samozřejmě cvičit. Cvičení nesmí být pouze nárazové, ale mělo by být pravidelné. Není potřeba se kdovíjak přepínat. Hlavně lidé s velkou obezitou nemají příliš možností, jak se hýbat. Pro ně jsou speciální cviky, které jim pomáhají v jejich trápení. Jedním z těchto cviků je i poskakování po trampolíně. Na první pohled docela nevinná záležitost, na ten druhý docela těžká dřina. Hlavně pro tlusté jedince to není jednoduché, ale i tak je to docela zábavné.

Hromadný skok

Vhodný model

Pro lidi, kteří mývají často i přes sto padesát kilogramů, není snadné najít vhodnou trampolínu, ale i takové existují a dají se pořídit. Pod sto třicet kilogramů už ale existuje docela dost modelů, které se dají pořídit v mnoha provedeních. Odlišují se od sebe jak velikostí, tak třeba i počtem a kvalitou ochranných prvků. Ty nejlepší disponují nejen velkou ochrannou obvodovou sítí, ale rovněž i krytem na pružiny. Je pravdou, že skákat se dá i bez toho, ale pro vyšší bezpečí je vhodné tyto prvky neopomíjet.

About the Author