Konec nepříjemného pocení při sportu

Žádaný komfort při sportu dokáže poskytnout jen speciálně vyrobené funkční prádlo, které má několik vlastností k zabránění nepříjemných pocitů. Je rozděleno do několika vrstev. První vrstvou je termoprádlo, které přiléhá přímo k tělu. Jeho funkce je určitě jasná – musí odvádět vlhko od těla. Proto se tato vrstva také nazývá „sací“.

kola

§ První vrstva prostě odvede pot a pošle ho do dalšího oblečení.
§ Tam se jednoduše odpaří.
Tento proces zajištují dobře volené materiály, kterými jsou především syntetická vlákna. Oproti vlně a bavlně vlhkost nevsáknou do sebe.

Funkční prádlo chrání zdraví

Termoprádlo oceňují sportovci nejen v létě, kdy se pochopitelně více potí, ale také v zimě, kdy by jim chladící oblečení mohlo způsobit nemalé zdravotní potíže.
– Určitě se už mnoho lidí setkalo se „zablokovaným krkem“, kdy není možné otočit ani hlavou.
– To je právě často důsledkem nesprávně voleného oblečení při sportu, kdy se člověk zapotí a následně prochladne.

Jedním z důležitých zásad při nákupu https://www.c-store.cz/TERMOPRADLO-c59_0_1.htm těchto oděvů, je správná volba velikosti. Jestliže na nás bude oblečení „plandat“, pak nám dobrou službu asi neprokáže. Je nutné, aby mělo prádlo přiléhavý střih a perfektně sedělo na těle. Výrobci oblečení pro sportovní účely dokáží obléci své zákazníky opravdu od hlavy až k patě.
§ Například ponožky se vyznačují tím, že svého nositele zahřejí bez toho, že by musela být noha jako v nádobě s vodou.

běžky

§ Noha je v teple, a přesto se nepotí.
Navíc mají ponožky zesílenou patu v oblasti chodidla. Což je výhodné především při možných nárazech. Kromě toho se rozhodně nemusíte obávat, že by se po několika krocích stala z ponožky rulička, která bude natlačená ve špičce boty, tak jak to známe u některých levných výrobků. Tomu zabrání elastický proužek okolo nártu a chodidla.

About the Author