Filc – všestranné použití za pár korun

Tvoříte rádi? Máte malé děti? Nebo pracujete ve škole či školce? Vedete kreativní kroužek pro děti? Ať tak či tak, určitě pravidelně hledáte inspiraci na to, co s dětmi dělat a jak je zabavit. Pokud rádi s dětmi tvoříte, určitě někdy tápete, co nového by se dalo vytvořit, a hlavně z čeho. Ideální pomůckou k výrobě všemožných dekorací je filc. Vyrábí se v mnoha barvách, je levný, dobře se s ním pracuje, a dá se použít k výrobě různých věcí. Děti se zabaví při výrobě hraček, postaviček, nebo třeba obalů na svícen ze sklenice. Pro zdatnější poslouží jako prostředek k výrobě kapsáře nebo třeba prostírání.

papuče z filcu

U nás najdete metráž, z níž nejmenší možný rozměr pro objednání je půl metru. Díky tomu, že nemusíte kupovat větší množství snadno zjistíte, jestli je tento druh tkaniny pro vás to pravé. Za pár korun vyzkoušíte tvoření buď sami a nebo s dětmi. Vždyť jej využívají i dospělí, tak proč si nezkrátit dlouhou chvíli výrobou něčeho, co využijete i vy? Zabavit můžete celou rodinu. Blíží se Vánoce, a tak můžete zkusit vyrobit třeba kroužky na ubrousky, prostírání nebo vánoční skřítky. Inspiraci a návody k tvoření najdete všude na internetu.

klobouky z filcu

K výrobě dekorací i čehokoliv jiného potřebujete látku, nit a šití, lepidla a případě korálky, nůžky, zkrátka cokoliv podle toho, co chcete vyrábět. Filc drží tvar, proto se z něj vydání i takové věci, které byste neřekli – je oblíbený k výrobě domácí obuvi. Navíc je hřejivý, a tak z něj vydání papuče spousta lidí. Dá se hezky ozdobit – přikupte korálky, různé provázky, zkrátka fantazii se meze nekladou. Najdete u nás skutečně velké množství barev, a tak si určitě vyberete i vy. Dejte se do tvoření ještě dnes a vyberte si barevné látky pro tvoření s dětmi nebo pro výrobu dárků. Pokročilejší mohou vyrobit třeba košíky, věnce, vánoční ozdoby nebo hračky pro děti. Internet je plný inspirace i postupů, budete příjemně překvapeni, co všechno si můžete udělat sami doma.

About the Author