Věcí pro miminko není nikdy dost

Pokud patříte mezi pamětníky, pak jistě víte, jak málo se toho v mnoha ohledech v posledních dvaceti nebo třiceti letech změnilo. A jestliže patříte mezi pamětnice, tak se mnou budete souhlasit s tím, že v oblečení pro miminka k mnoha změnám nedošlo. Alespoň v druzích jednotlivých částí. Pokud bychom měli na mysli barevnost, střih nebo různé ozdoby, pak se toho změnilo mnoho.

· Dříve to bylo jednoduché.

a) Pokud se narodil chlapeček, koupilo se oblečení modré.

b) Pro holčičku se volilo růžové.

c) Chtěl-li někdo koupit výbavičku dříve a netušil pohlaví budoucího človíčka, pak se to vyřešilo žlutou či bílou barvou.
růžový oblečení

Dnes už to tak jednoduché není. Ne, že by se barvy změnily, ale přibylo takových krásných soupraviček, že není mnohdy možné si mezi nimi vybrat. Při výběru má hrát ale hlavní roli zdravotní nezávadnost materiálu.

· Musí být také velice příjemný na dotyk.

· Miminko má ještě choulostivou pokožku a rozhodně nechceme, aby si na světě první dny připadalo jako v mraveništi.

Kvalitní soupravičky do porodnice https://www.kojeneckeobleceni.cz/ obsahují klasické košilky, kabátky, polodupačky, svetříky, mikiny, kalhoty, šatičky, sukýnky. Prostě to vaše miminko (anebo to, které jdete do porodnice přivítat) bude to nejkrásnější a nejroztomilejší. Chybět samozřejmě nesmí ani capáčky. Přesto, že je asi hned tak neprošlape.
chlapeček na šňůře

Vše musí být v prvotřídní kvalitě

Někdy se stává, že máme namířeno do porodnice uvítat na svět nového človíčka například své kamarádky nebo sestry a v tu chvíli nemáme ani tušení, co přinést s sebou.

· Zmíněné soupravičky už koupily babičky a tetičky.

Přijít s prázdnýma rukama je nemožné. Každá maminka vám potvrdí, že měkkých a kvalitních osušek, dek a povlečení do postýlky není nikdy dost.

– ALE POČKEJTE JEŠTĚ – nezapomněly babičky na spací pytel do kočárku? Bez toho by se maminka neobešla.

About the Author