Proč je stavba betonového plotu tak drahá?

Každý majitel pozemku ví, jak výhodné je mít jej oplocený. Díky tomu zabráníme nejen vniknutí nezvaných hostů, ale také průchodu ostatních lidí. Ti mají totiž právo procházet přes prakticky jakýkoliv neoplocený pozemek, samozřejmě s tím, že zde nesmí nic brát ani ničit. Ovšem to se ne každému majiteli líbí, zvlášť proto, že v případě krádeže či poškození je prakticky nemožné najít viníka.

Výhodný je samozřejmě také fakt, že pokud máte malé děti či domácí zvířata, pak jim oplocení zabrání zatoulat se mimo hranice pozemku a tam se dostat do potíží, případně se dokonce zranit. A to může být neocenitelné.

betonp3

Otázkou však je, jaký typ plotu je vhodné použít. Na trhu jich je totiž mnoho, od nejlevnějšího pletivového po nejdražší betonový. Je samozřejmě jasné, že právě poslední jmenovaný je, pokud se kvalitně postaví, tím nejlepším. Problém ovšem může být v tom, že stavba betonového plotu není zrovna levná záležitost, a to ať už jej stavíte sami, či si k tomu najmete specializovanou firmu.

To má samozřejmě svůj důvod. Jedním z nich je pak samotná cena materiálu. Pokud chceme použít kvalitní suroviny, pak je jasné, že si za ně budeme muset připlatit. A věřte, že zde se na kvalitě rozhodně šetřit nevyplatí.

betonp5

Dále zde máme částku za dopravu stavebního materiálu na místo. A to také není levné, vzhledem k tomu, že je mnohdy potřeba nákladní automobil, nebo alespoň vozík. K tomu lze přidat fakt, že se obvykle jedná o poměrně objemné záležitosti, takže bude potřeba několika cest, a hned vidíme, jak částka naroste. Koneckonců, pohonné hmoty nejsou zadarmo, a to není ani řeč o amortizaci automobilu.

Pak je zde potřebné nářadí a pomůcky, jako například míchačka, ale i kladiva a další nezbytné propriety. I ony něco stojí, a to i v případě, že si je půjčíte. Pokud si jej pak necháte postavit od firmy, zaplatíte ještě její zisk a mzdu zaměstnancům.

Je tedy vidět, že je toho hodně. Nelze se tedy příliš divit, že výsledná částka je taková, jaká je.

About the Author