Obklad za kuchyňskou linku

Každá kuchyň musí mít svůj příběh. Je tedy nevyhnutelné, abyste v ní žádný detail nezanedbali a soustředili se na to, abyste se v ní cítili dobře a byla ve všech ohledech perfektní. Volba kuchyně je zdlouhavou – ovšem příjemnou kapitolou, která vás při zařizování domova čeká, stejně tak jako doladění veškerých detailů, které jí podléhají.
Jedním nich je právě obklad za kuchyňskou linku, který z ní udělá bezchybný celek a přivede ji k tomu, aby na ni bylo radost pohledět.
kuchyňský ostrůvek

▪        Kachličky

Kdysi byly jediným možným řešením, které nejenže vypadalo dobře, ale současně i splňovalo to, aby byla kuchyň chráněná před stykem s vodou a mastnotou. Kachličky jdou snadno vyčistit a výborně se udržují v dobrém stavu. Ovšem už nevypadají tak luxusně, jak se v současnosti prezentují kuchyně, a to tak, že mají poskytnout nejen eleganci, ale i jednoduchost.
Pokud si však tento druh obkladu za vaši kuchyňskou linku zvolíte, mějte na paměti, že je potřebné zvolit nejen správný druh kamene, ale i barvu, která by vám kuchyň příliš nezastínila. Stejně tak hleďte i na výběr povrchu a jeho údržbu. Lesklé kachličky se sice snadno čistí, ale jsou na nich vidět veškeré nepatrné skvrny, takže je lepší variantou zvolit matný styl.
vestravěné spotřebiče

▪        Sklo

Skleněný obklad je odolnou a elegantní klasikou, která se vám na trhu nabízí. Jeho popularita se dostala do popředí pouze před několika lety a nutno říct, že není vůbec k zahození. Tento obklad dodá vaší kuchyni zcela jiný rozměr a šmrnc, díky čemu si můžete dovolit vybrat i poněkud jiný vzor, než jaký má vaše kuchyňská linka. Krásně však vynikne i obyčejné provedení jedné barvy, které nebude mít žádné vzorování a ani se prolínat do jiných odstínů.

▪        Obklad stejný jako linka

Nejvíce vyhledávanou variantou a poměrně i finančně náročnou, je pořídit si stejný druh obkladu, jaký má vaše kuchyňská linka. Výrobci kuchyní zpravidla nabízí zákazníkům možnost, udělat stejný povrch a vzhled i za oblast linky, aby splynula v jeden celek. Je to vychytaná možnost v případě, že netoužíte po extravaganci a chcete dosáhnout jednotného stylu. Pokud si vaši kuchyň ovšem přejete zvýraznit a ozvláštnit, tato varianta nebude nic pro vás.

About the Author